۵ هزار تخته چادر در مناطق زلزله زده هرمزگان توزیع شد

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: تاکنون پنج هزار تخته چادر در روستاهای زلزله زده بخش فین شهرستان بندرعباس توزیع شده است.

مهرداد حسن زاده پنجشنبه شب با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: اکنون گروه‌های هلال احمر درحال بررسی منطقه و شناسایی افرادی هستند که تاکنون چادر دریافت نکرده اند.
وی به ورود سامانه بارشی به مناطق شمالی، مرکزی و غربی استان اشاره کرد بیان داشت: توزیع پلاستیک هم در منطقه شروع شده است و تا اوایل امشب حدود ۱۰ تن پلاستیک بین زلزله زدگان توزیع می‌شود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان اظهارداشت: در مناطق زلزله زده بخش فین شهرستان بندرعباس، ساخت ۲ هزار و ۴۹۸ واحد مسکونی نیاز است  و۷۰۰ واحد نیز باید تعمیر شود.
وی ادامه داد: آواربرداری در روستای زلزله زده گیشان غربی بخش فین شهرستان بندرعباس از سه شنبه ۲۵ آبان آغاز شده است و بزودی در دیگر مناطق از جمله ذرتو، مزرا، لاور، فین و رضوان ادامه می‌یابد.
۲ زمین لرزه به بزرگی ۶ و ۴، و ۶ و ۳ دهم ریشتر عصر روز یکشنبه ۲۳ آبان، بخش فین استان هرمزگان را لرزاند.این زمین لرزه موجب تخریب سی منزل مسکونی در روستای گیشان غربی از توابع شهر فین شده است.بیشترین خسارت‌ها به روستاهای گیشان غربی، آب شیرین، رود شور، ذورتو پایین و بالا وارد شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha