وزیر بهداشت از مرکز واکسیناسیون شهر زنجان دیدن کرد

زنجان - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آخرین برنامه کاری خود در سفر به استان زنجان در جریان روند واکسیناسیون کرونا در این استان قرار گرفت.

به گزارش ایرنا دکتر بهرام عین اللهی شامگاه پنجشنبه که در دهمین سفر استانی رییس جمهوری به عنوان نماینده کابینه سیزدهم در شهرستان طارم حضور داشت، در آخرین برنامه کاری خود با دست اندرکاران امر واکسیناسیون یکی از پایگاههای سطح شهر گفت و گو کرده و از روند واکسیناسیون در استان زنجان ابراز رضایت نمود.

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی پیش از این نیز ۱۸ شهریور ماه سال جاری  از مرکز واکسیناسیون خودرویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان بازدید کرده بود و از نزدیک در جریان فعالیت های انجام شده قرار گرفته بود.

رییس مرکز بهداشت شهرستان زنجان در حاشیه این بازدید به خبرنگار ایرنا گفت: میزان واکسیناسیون جمعیت هدف شهرستان زنجان در نوبت اول ۸۸.۵ درصد و به صورت کامل به ۷۲ درصد رسیده است که تا پایان آبان‌ سال جاری این رقم  به ۸۰ درصد افزایش خواهد یافت.

دکتر محمود حریری افزود:  طی اقدامات انجام شده در خصوص مقابله با کرونا تا حد زیادی آسیب‌های ناشی از این بیماری در شهرستان به کمترین حد رسیده است، و در ۲ هفته منتهی به آبان‌ امسال، روند کلی بر روی کاهش میزان بیماری و موارد مثبت متمرکز بوده است.

وی  با اشاره به اینکه تا زمانی که در سطح ملی الزام به رعایت پروتکل ها اعلام شود باید به این امر توجه کرد، خاطرنشان کرد: اجتناب از دورهمی و تجمع باید در دستور کار باشد چرا که شرکت در مراسم‌ها احتمال ابتلا را افزایش می دهد و این درحالی است که واکسن پوشش ۱۰۰ درصدی ندارند و درصدی نیز احتمال آسیب دور از ذهن نیست.

به گزارش ایرنا، رییس‌جمهوری به همراه تعدادی از وزرا و معاونان به منظور بررسی مسایل و مشکلات مناطق مختلف استان زنجان پنجشنبه ۲۷ آبان‌ماه به زنجان سفر کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha