امام جمعه ارومیه: بسیج برای تقویت بصیرت و معنویت در جامعه تلاش کند

ارومیه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: هم اینک شرایط زمانی ایجاب می‌کند که بسیج درخصوص ایجاد و تقویت بصیرت و معنویت در جامعه وارد عمل شود.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی روز پنجشنبه  در دیدار با اعضای ستاد گرامیداشت هفته بسیج در آذربایجان‌غربی، بیان کرد: بسیج باید با تمام توان درخصوص تقویت بصیرت سیاسی و دینی در کشور تلاش کند و نقشه های دشمنان علیه کشور را خنثی کند.

وی ادامه داد: دشمنان درصدد از بین بردن و کم کردن معنویت در بین مردم است لذا بسیج باید تقویت معنویت جامعه را در صدر برنامه‌ها و فعالیت‌های خود قرار دهد.

امام جمعه ارومیه گفت: بسیج باید در خصوص حل مشکلات اقتصادی وارد عمل شده و در این خصوص به دولت کمک کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی افزود: بسیج به راستی که شجره طیبه است و روز به روز برکات این شجره در کشور نمایان می‌شود.

وی افزود: بسیج براساس اقتضائات زمان در تمامی صحنه ها حضور فعال داشته و لازم است که این حضور تداوم یابد.

وی افزود: جهاد اکبر مبارزه با هوای نفس بوده و تنها راه و سلاح مقابله با هوای نفس معنویت و تقوا است لذا بسیجیان باید معنویت و تقوای خود را افزایش دهند.

وی اضافه کرد: نقش آفرینی بسیج در خصوص مباحث اقتصادی نیز بسیار مهم بوده و دانشمندان و عالمان بسیجی باید در مباحث اقتصادی وارد عمل شده و در رفع مشکلات اقتصادی به دولت کمک نمایند.

۳۰ آبان تا پنجم آذرماه در کشور به عنوان هفته بسیج نامگذاری شده‌ است؛   بسیج  مستضعفین در سال ۱۳۵۸ به فرمان امام خمینی (ره) تشکیل شده‌است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha