طرح کسب و کار پایدار خانواده در دست پیگیری است

زنجان-ایرنا- معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: به دنبال راه اندازی و فعال سازی طرح کسب و کار پایدار بانوان و خانواده هستیم.

به گزارش ایرنا دکتر انسیه خزعلی روز پنجشنبه در جمع فعالان جهاد دانشگاهی زنجان با تاکید بر اینکه  شاید تاکنون شرایط برای منصه ظهور رساندن بسیاری از توانمندی های بانوان فراهم نبوده است افزود: ایجاد تغییر در این زمینه از اهداف در دست پیگیری معاونت امور زنان و بانوان ریاست جمهوری است.

وی ،مهارت آموزی، پشتیبانی و ایجاد شرایط اشتعالزایی برای بانوان را از جمله اهداف و برنامه های این معاونت برشمرد و اظهار داشت: این طرح به زودی با عنوان کسب و کارهای پایدار خانواده محور رونمایی می شود.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه این طرح به طور خاص بر توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و خود سرپرست تاکید دارد، اعلام کرد: بنا داریم زمینه اشتغال و بستر نظارت و پشتیبانی طرح های تولیدی را حداقل تا پنج سال فراهم کنیم.

وی گفت: باید تلاش کرد زنجیره کاری را در این راستا برای زنان تعریف کرد تا در سایه آن بتوان طرح ها را به سرانجام رساند.

دکتر خزعلی با تاکید بر اینکه طرح گسب و کارهای پایدار تنها مختص بانوان نیست و خانواده محور می باشد افزود: این طرح  اما بر توانمندسازی بانوان تاکید ویژه دارد.

معاون رییس جمهوری  با بیان اینکه، معاونت زنان و خانواده رییس جمهوری بیشتر در حوزه سیاستگذاری ، ارائه و بررسی  ایده و برنامه فعالیت می کند تاکید کرد: این معاونت می تواند به عنوان حلقه وصل در ارتباط با دستگاه های مختلف عمل کند.

رییس‌جمهوری به همراه جمعی از اعضای هیات دولت در دهمین سفر استانی صبح امروز پنجشنبه وارد زنجان شد.

بازدید از چند طرح‌ تولیدی و صنعتی، حضور در جمع نخبگان، شرکت در جلسه شورای اداری و نشست خبری از جمله برنامه های رییس‌جمهوری در سفر به استان زنجان است.

به گزارش ایرنا، سفرهای استانی و بازدیدهای میدانی رییس‌جمهوری و اعضای هیات دولت به استانها، تنها ۲ روز پس از رای اعتماد مجلس شورای اسلامی به کابینه پیشنهادی دولت سیزدهم یعنی پنجم شهریورماه ۱۴۰۰ آغاز شد. 

آیت‌الله رئیسی تاکنون به استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس، اردبیل و سمنان سفر کرده و در دیدار چهره به چهره به بررسی مسایل و مشکلات مردم پرداخته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha