استعدادیابی در هندبال آذربایجان‌غربی فعال‌تر می‌شود

ارومیه- ایرنا- رییس هیات هندبال آذربایجان‌غربی گفت: برنامه‌ریزی برای جذب استعدادهای هندبال در رده‌های پایه همزمان با گشایش مدارس انجام شده تا این رشته از رشد بالایی برخوردار شود.

شاهین کهنمویی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بدلیل شیوع کرونا در دو سال اخیر و تعطیلی مدارس و باشگاه‌های ورزشی، از برنامه استعدادیابی و جایگزینی بازیکنان رده‌های پایه عقب افتادیم که نسبت به آینده هندبال استان بدلیل فاصله ایجاد شده نگران هستیم که برای بهبود اوضاع برنامه ریزی کرده‌ایم.

وی گفت: هندبال آذربایجان غربی در بخش ساحلی شرایط قابل قبولی دارد بطوریکه طی این دو سال در دو بخش بانوان و آقایان تمرین میزبانی مسابقات هندبال ساحلی جوانان منطقه شمال کشور را عهده‌دار بودیم و از سه نماینده استان در این رقابت‌ها، موفق به کسب هر سه رتبه برتر شده و راهی مرحله نهایی شدند، ضمن اینکه در هفته اخیر تیم "بهمن ارومیه" در مسابقات نهایی هندبال ساحلی جوانان کشور در اصفهان عنوان قهرمانی بخش پسران را کسب کرد.

رییس هیات هندبال آذربایجان‌غربی با اشاره به سفر اخیر رییس فدراسیون هندبال به این استان، گفت: در این سفر درباره برنامه‌های جدیدی که این هیات برای توسعه هندبال دارد، بحث و رایزنی شد و فدراسیون بعد از این سفر بنا بر صحبت‌های رییس آن اقدام به کمک سخت‌افزاری مانند اهدای توپ و تور و همچنین مساعدت مالی به هیات‌های هندبال شهرستان‌ها کرد.

وی افزود: امیدواریم با این روند و همچنین مربیانی که طی این دو سال در کارگاه‌ها و وبینارهای دانش‌افزایی شرکت کرده‌اند، بتوانیم اقدامات و برنامه‌های جدیدی را در راستای توسعه و پیشرفت هندبال انجام دهیم.  

کهنمویی در پایان گفت: در این مسیر دو تن از مربیان با تجربه استان اقدام به تاسیس خانه هندبال کرده‌اند و با استفاده از ظرفیت فضای مجازی اقدام به استعدادیابی نوجوانان مستعد می‌کنند که امیدوارم بتوانیم گامی در راستای توسعه هرچه بیشتر هندبال در آذربایجان‌غربی برداریم و شاهد موفقیت‌های روزافزون این رشته در استان باشیم.

به گزارش ایرنا، در سفر اوایل آبان‌ماه رییس فدراسیون هندبال و در دیدار وی با مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی و رییس هیات هندبال استان، مقرر شد سالن سه هزار نفری شهیدان آهندوست ارومیه در اختیار رشته هندبال قرار گیرد و فدراسیون نیز کمک‌های لازم برای تجهیز این سالن را انجام دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha