معاون اول قوه قضاییه:دولت و مجلس در تامین بودجه بخش قضایی همراهی کنند

مشهد- ایرنا- معاون اول قوه قضاییه گفت: از مجلس و دولت می خواهیم در موضوع استخدام کارکنان شورای حل اختلاف و موضوع بودجه با قوه قضاییه همراهی کنند.

حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق روز پنجشنبه در همایش سفیران صلح شوراهای حل اختلاف خراسان رضوی افزود: میانگین حقوق کارکنان قوه قضائیه از ۴٠ نهاد حاکمیتی کمتر است.

وی اضافه کرد: رییس قوه قضاییه برای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی کارکنان این بخش، تلاش زیادی دارد و من خجالت می کشم از نگاه به چهره کارمندی که ماهانه حدود ٢.۵ میلیون تومان دریافتی دارد.

معاون اول قوه قضاییه گفت: شوراهای حل اختلاف در میانجیگری برای حل مشکلات مردم و تحقق صلح و سازش نقش مهمی ارند و کشاندن فعالان مسجدی به این حوزه، کار بزرگی است که در برخی استانها عملیاتی شده است.

معاون اول قوه قضاییه افزود: امروز جامعه ما در شرایط حساسی است و تکلیفی که بر عهده قوای سه گانه گذاشته شده حساس است، انتظارات مردم از ما بسیار بالاست و برآوردن نیاز مردم نعمتی است که به ما عطا شده است.

مصدق افزود: یکی از کارهای مورد تاکید در قرآن موضوع صلح و سازش است و امروز قوه قضائیه به صورت جهادی برای حل مشکلات مردم تلاش می کند که صلح و سازش از مولفه های آن است.

شورای حل اختلاف در استان خراسان رضوی دارای ۳۳۵ شعبه است که از این تعداد ۱۰۹ شعبه در شهر مشهد و ۲۲۶ شعبه دیگر نیز در سایر شهرستان‌های استان دایر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha