امام‌جمعه یزد: ترویج امر به معروف از کودکی و نوجوانی شروع شود

یزد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد گفت: برای ترویج بیشتر فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی باید آن را از دوره کودکی و نوجوانی همراه با آموزش در جامعه شروع کرد.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله محمدرضا ناصری چهارشنبه‌شب در نشستی با مسئول ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان افزود:آموزش امر به معروف و نهی از منکر به خصوص از کودکی در اجرای این واجب الهی در بزرگسالی بسیار موثر است .

وی ادامه داد: باید فعالیت‌های  فرهنگی و آموزشی به جد با همکاری مسئولان مدرسه و مهدهای کودک جدی گرفته شود که تحقق آن سبب کاهش ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی می شود .

رییس شورای فرهنگ عمومی استان یزد با بیان اینکه کم‌توجهی به این فریضه در جامعه اسلامی پذیرفته شده نیست ، در ادامه بر همکاری مردم و مسئولان امر با متولیان این مجموعه فرهنگی در استان تاکید کرد.

به گفته ناصری اجرای این واجب الهی کار و مسئولیت یک نهاد و یا یک فرد نیست و همه  در هر مقام و موقعیتی هستند باید برای اجرای کامل آن احساس وظیفه کنند.

همچنین حجت‌الاسلام ابوذر صانعی مسئول ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان یزد با ارایه گزارشی به اهمیت آموزش و فرهنگ‌سازی به عنوان یک اولویت در این مجموعه اشاره کرد.

وی اظهار کرد: توجه به آموزش در بین کودکان و نوجوانان با همکاری مسئولان و رسانه‌های گروهی باید بیش از گذشته مورد عنایت قرار گیرد تا این واجب الهی محقق شود.

هم‌اکنون ستاد امر به معروف و نهی از منکر در تمامی ۱۱ شهرستان استان یزد فعال است .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha