واکسن نزده‌ها در ارومیه به حدود ۳ درصد رسید

ارومیه- ایرنا- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: هم اینک حدود ۹۷ درصد جامعه بالای ۱۸ سال ارومیه، مرکز استان که بیشترین جمعیت هدف واکسیناسیون را نیز داراست، حداقل یک دُز واکسن کرونا را تزریق کرده اند.

محمدامین ولی زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در دُز دوم نیز شهرستان ارومیه همچنان پیشتاز آذربایجان غربی بوده و ۷۸ درصد مردم مرکز استان، هر ۲ دز را تزریق کرده اند.

وی اضافه کرد: کمترین تزریق واکسن در دز اول نیز همچنان مربوط به چالدران، پیرانشهر و سردشت به ترتیب با ۷۷، ۷۸ و ۷۹ درصد و در دُز دوم هم مربوط به پیرانشهر است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: پوشش  واکسیناسیون دز اول در استان برای  افراد بالای ۱۸ سال حدود ۸۸ درصد و دز دوم برای این قشر از جامعه نزدیک به ۶۸ درصد است.

ولیزاده گفت: هماهنگی های لازم با مسوولان مراکز بهداشت و درمان شهرهای با وضعیت قرمز برای تسریع در امر واکسیناسیون و انجام خانه به خانه آن در روستاها با همکاری بهورزان منطقه انجام و تمهیدات لازم اتخاذ شده است.

به گزارش ایرنا، هم اینک ۶ شهرستان آذربایجان غربی شامل پلدشت، چایپاره و شوط در شمال استان، اشنویه، سردشت و پیرانشهر در جنوب استان وضعیت قرمز دارند.

۲ شهر شاهین دژ در جنوب و چالدران در شمال استان وضعیت زرد دارند و ۱۰ شهر دیگر ازجمله ارومیه در وضع نارنجی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha