برگزاری برنامه‌های مدون فرهنگی برای جوانان ضروری است

اهواز - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: اجرای برنامه‌های مدون و هماهنگ فرهنگی و اجتماعی در حوزه جوانان ضروری است.

به گزارش ایرنا دکتر علی خدادادی روز چهارشنبه در نخستین شعرواره ملی بشردوستی که به میزبانی خوزستان در تالار شهدای دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد بیان کرد: افتتاحیه این شعرواره در سوم خرداد ماه بود و امروز نیز اختتامیه این جشنواره است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد دزفول پیشنهاد برگزاری این شعرواره را دادند که جمعیت هلال احمر کشور با این پیشنهاد موافقت کرد افزود: برگزاری این جشنواره ها و شعرواره ها نوعی برنامه های فرهنگی برای جوانان است که متاسفانه جای این نوع برنامه ها در خوزستان خالی است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان ادامه داد: برگزاری چنین شعرواره‌هایی برای توسعه فعالیت‌های بشر دوستانه و تهیه و تدوین آثار ماندگار برای نسل های بعدی و برای مقابله با آسیب های اجتماعی ضروری است.

دبیر اجرایی نخستین شعرواره ملی بشردوستی با محوریت هلال احمر در خوزستان نیز بیان کرد: ۲هزار و ۳۰۰ اثر به این شعرواره ارسال شد که یکهزار و ۱۵۶ اثر به داوری راه یافتند.

رضا میرزاوند با بیان اینکه از ۲۰ اثر نهایی هفت شاعر برگزیده این جشنواره شدند، افزود: برای برگزاری این جشنواره دانشگاه شهید چمران اهواز و دانشگاه آزاد دزفول همکاری گسترده ای داشتند.

نخستین شعرواره بشردوستی با مدیریت جمعیت هلال احمر روز چهارشنبه به میزبانی خوزستان در اهواز با حضور جمعی از داوطلبان هلال احمر و شاعران از سراسر کشور برگزار شد.

در این شعرواره شاعران اشعاری را با موضوعات اجتماعی و بشر دوستانه سرودند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha