وزارت آموزش و پرورش نام شهید لندی را ماندگار کند

اهواز - ایرنا - رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: وزارت آموزش و پرورش یاد و نام "علی لندی" دانش‌آموز شهید خوزستانی را ماندگار کند.

به گزارش ایرنا دکتر محمد گلفشان روز چهارشنبه در آیین پایانی نخستین شعرواره ملی بشر دوستی، و نیز گرامیداشت سالروز آزادسازی سوسنگرد(۲۶ آبان سال ۵۹)، در تالار شهدای دانشگاه علوم پزشکی اهواز بیان کرد: شهید لندی عضو و داوطلب جمعیت هلال احمر بود که با ایثار و جانفشانی که انجام داد نام خود را تاریخی کرد.

وی با بیان اینکه تمام اعضا و داوطلبان هلال احمر دارای چنین روحیه بزرگ و انسان دوستی که لندی آن را به نمایش گذاشت هستند افزود: وزارت آموزش و پرورش می تواند با انتشار مطالبی در خصوص ایثارگری بزرگ شهید لندی در کتاب های درستی نام این شهید را زنده نگه دارد.

گلفشان درباره برگزاری این شعرواره هم گفت: این شعرواره از سوی دانشجویان دانشگاه آزاد دزفول پیشنهاد داده شد و کلید خورد و امسال نخستین شعرواره ملی بشردوستی برگزار شد که در سال های بعد توسعه خواهد یافت.

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر بر برگزاری شب شعر و شعرخوانی با موضوع بشردوستی تاکید کرد.

وی ادامه داد: کودکان و نوجوانان امروز در برخی بازی‌های رایانه‌ای، خشونت را فرا می‌گیرند که اهل قلم و فرهیختگان برای ایجاد جاذبه در حوزه ادب و فرهنگ و تغییر این رویه در بین این قشر باید بیشتر فعالیت کنند.

گلفشان با بیان اینکه با نظم دادن به واژه‌ها و سرودن شعر و رساندن پیام‌های مهم اجتماعی و فرهنگی می‌توان به بشریت خدمت کرد، گفت: رهبر معظم انقلاب شعر را ثروت ملی می‌داند و امید است که شعرا نسبت به این موضوع مهم تمرکز و توجه بیشتری داشته باشند.

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، ائمه اطهار(ع) را الگوی بشردوستی در جهان نام برد و افزود: این الگوهای بشر دوستی هیچگاه در دنیا دیده نشده و نخواهد شد.

وی ایرانی‌ها را نماد نوع دوستی در دنیا دانست و گفت: مردم ایران در دوران کرونا کارهای خیرخواهانه و کمک‌هایی زیادی داشتند که در هیچ جای دنیا دیده نشد.

گلفشان افزود: جمعیت هلال احمر سه هزار موضوع آموزشی در خصوص کرونا را برای آگاهی مردم نشر داده است و در بحث آسیب‌های اجتماعی نیز نیاز به تهیه و تولید محتواهای آموزشی است.

علی لندی نوجوان ایذه‌ای روز ۱۸ شهریور امسال پس از وقوع آتش سوزی در خانه همسایه، برای نجات ۲ زن میانسال و سالخورده به آتش زد که پس از چند روز بستری در بیمارستان جان خود را از دست داد.

در نخستین شعرواره ملی بشردوستی به میزبانی خوزستان، جمعی از مسوولان کشوری و استانی، داوطلبان جمعیت هلال احمر، و شعرایی از مناطق مختلف کشور حضور داشتند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha