سردار پورجمشیدیان: محبت بین نیروهای انقلاب باید افزایش یابد

تبریز-ایرنا- معاون هماهنگ کننده فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: محبت و دوستی بین نیروهای انقلاب اسلامی باید روز به روز افزایش یابد.

سردار علی اکبر پورجمشیدیان روز چهارشنبه در آیین بزرگداشت آزادسازی سوسنگرد و تجلیل از رزمندگان و مدافعان آذربایجانی این شهر، با ابراز تاسف از اینکه محبت در میان نیروهای انقلاب به خصوص در آذربایجان شرقی و تبریز نسبت به سال های قبل کاهش یافته است، افزود: من به عنوان فرزند این خطه و شهروند تبریزی، از تمامی متعهدان و معتقدان به انقلاب اسلامی تقاضا دارم از هر گونه انگیزه های فردی دست برداشته و همه برای اعتلای استان یکدل و همدل شوند.

پورجمشیدیان با تاکید بر اینکه تبریز و آذربایجان در شرایط کونی به شدت نیازمند وحدت و انسجام است، ادامه داد: به هر طریق ممکن باید وحدت و یکدلی بین نیروهای انقلاب بیشتر شود و برای تحقق این امر باید دل و خواسته های خود را کنار گذشته و طبق نیازهای انقلاب و کشور رفتار کنیم و اگر چنین شود انسجام موجود در میان آحاد مردم نیز تسری پیدا خواهد کرد.

وی اضافه کرد: باید توجه داشت که بدون وحدت و انسجام درونی، خدمت به مردم میسر نخواهد شد و برای اینکه آذربایجان به ریل توسعه و پیشرفت بر گردد چاره ای جز تن دادن همه به وحدت، یکپارچگی و همدلی وجود ندارد.

پورجمشیدیان خطاب به مدیران و مسئولان آذربایجان شرقی نیز ، گفت: مردم این خطه که در تمامی دوران پس از انقلاب  با تمام توان و امکانات خود با نظام همراه بوده و در برهه های مختلف تاریخی در برابر مشکلات ایستادگی و صبر  کرده اند، به خدمت بی وقفه مسئولان نیاز دارند.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی کشور فرصت و زمینه های خدمت به مردم فراهم شده است، یادآور شد: یکدستی موجود در ارکان مختلف نظام و بین قوای سه گانه، این فرصت بی بدیل را ایجاد کرده است تا مسئولان بیش از پیش در خدمت مردم بوده و برای رفع مشکلات موجود تلاش کنند؛ چون مردم ما از شعور بالایی برخوردارند، بدون تردید خدمت مدیران و مسئولان را نیز به خوبی درک کرده و در شرایط سخت نیز از خود صبوری نشان خواهند داد، اما باید بدانند که مسئولان نوکری آنها را می کنند.

پورجمشیدیان افزود: خدا نکند روزی فرا برسد که زمینه خدمتی برای مسئولی در کشور و آذربایجان شرقی فراهم شود و او نتواند کمکی به مردم کند که در این صورت همه در پیشگاه خدا، امام و شهدا پاسخگو خواهیم بود و البته باید توجه داشت که در فضای اختلاف، امکان خدمت فراهم شدنی نیست.

وی با اشاره به اینکه هر گونه اختلاف مانع خدمت رسانی است، توضیح داد: بروز اختلاف بین نیروهای انقلاب و دلسوزان نظام آفت بزرگی است که این روزها در فضای مجازی تبریز بیشتر به چشم می خورد و این امر جای نگرانی دارد که باید همه کمک کنند تا این شرایط جمع شود.

فرمانده اسبق لشکر عاشورا با طرح این پرسش که چرا محبت از بین ما رفته است، افزود: انقلاب ما انقلاب محبت و دوستی و صمیمت بود، اما اینکه چرا امروز این خصلت های اصیل از میان رفته است، جای تامل دارد و باید اذعان کنیم که محبت گمشده نیروهای انقلاب در تبریز شده است.

پورجمشیدیان به دلاوری، جان فشانی، وحدت و یکپارچگی بین رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس اشاره و اضافه کرد: آزادسازی سوسنگرد نمونه بی بدیل و بی مانند انسجام بین نیروهای مختلف سپاهی، ارتشی، بسیجی، ژاندارمری و بسیجی بود که چنین روحیه ای باید در شرایط کنونی نیز جاری و ساری شود.

وی رشادت های شهید تجلائی و جانباز سرافراز ناصر بیرقی در شکست حصر سوسنگرد را بسیار وسیع تر از بیان در الفاظ خواند و اظهار داشت: این رشادت ها در کتابی تحت عنوان «شهادت شکار» در قالب دست نوشته های شهید تجلایی منتشر شده است که یکی از ماندگارترین و ممتازترین آثار مربوط به دوران هشت سال دفاع مقدس و آزادسازی سوسنگرد می باشد و از رسانه های گروهی درخواست می کنم در معرفی این اثر نفیس به تولید خبر و گزارش های مفصل اقدام کنند.

پورجمشیدیان، دلاوری های رزمندگان آذربایجان در سوسنگرد را بسیار وسیع خواند و ادامه داد: به گواه تاریخ و نوشته های شهید تجلایی، در این عملیات کربلا به سوسنگرد آمده بود و در حالی که شهدای آن عملیات در آرزوی زیارت امام حسین (ع) بودند، حسینی جنگیدند و حماسه آفریدند که برای همیشه تاریخ به یادگار خواهد ماند.

وی با بیان اینکه رزمندگان و مدافعان سوسنگرد حتی غذا هم نداشتند و با دهان و لب های خشک می جنگیدند، گفت: اعتقاد و ایثار در میان این رزمندگان به حدی بود که حتی به مغازه ها و سوپرمارکت هایی که در سطح شهر رها شده بود نیز نگاه نمی کردند تا اینکه مجوز استفاده از آنها از سوی مقام رهبری صادر شد.

پورجمشیدیان رزمندگان حاضر در عملیات آزادسازی سوسنگرد را خالقان معنویت و ارزش ها توصیف کرد.

به گزارش ایرنا، در این مراسم از تعدادی از خانواده های شهدا و رزمندگان و مدافعان عملیات آزادسازی سوسنگرد تجلیل شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha