۲۶ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۴۷
کد خبرنگار: 2743
کد خبر: 84545367
۰ نفر

برچسب‌ها

قیمت مصوب گوشت قرمز در سلسله اعلام شد

خرم‌آباد- ایرنا - معاون سیاسی فرماندار سلسله گفت: قیمت مصوب گوشت قرمز گرم با درجه‌بندی دام جوان، میانسال و پیر به قصابی‌های این شهرستان اعلام شده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا روح الله زمانیان در جلسه ساماندهی قیمت گوشت قرمز با اشاره به نرخ گذاری نامناسب این ماده پروتئینی در شهرستان اظهار داشت: بالاتر بودن قیمت گوشت قرمز در سلسله نسبت به شهرستان های همجوار موجب نارضایتی مردم شده بود.

وی ادامه داد: در این راستا تیمی متشکل از ادارات مرتبط تشکیل، تمامی فرآیند خرید، ذبح، حمل، سود قصابان، هزینه های نگهداری و کشتارگاه چند نمونه دام (گوساله و گوسفند) بررسی و قیمت ها به صورت کارشناسی تعیین شد.

وی گفت: قیمت گوشت قرمز قابل عرضه در قصابی ها باتوجه به سه لیبل ( نشانه گذاری) قرمز برای دام جوان، سفید برای دام میانسال و زرد برای دام پیر اعلام شده است.

زمانیان افزود: بر این اساس قیمت هر کیلوگرم گوشت گوساله با لیبل قرمز ۱۱۷ هزار تومان، لیبل سفید ۱۰۰ هزار تومان و لیبل زرد ۹۰ هزار تومان تعیین شد و هر کیلوگرم گوشت گوسفند بدون استخوان با لیبل قرمز ۱۱۰هزار تومان و با استخوان ۹۹هزار تومان، لیبل سفید بدون استخوان ۹۹ هزار تومان و با استخوان ۸۹ هزار تومان، لیبل زرد بدون استخوان ۸۹ هزار تومان و با استخوان ۷۹ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

وی تاکید کرد: همه واحدهای قصابی شهرستان سلسله ملزم به نصب قیمت در مغازه هستند و تیمی به صورت روزانه بر این بازار نظارت دارد که در صورت تخلف، اقدام قانونی شامل اخطار، پلمپ و نصب بنر صورت خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: از مجموع ۳۴ واحد قصابی فعال در شهر الشتر ( مرکز شهرستان سلسله) ۲۷ واحد دارای مجوز و هفت واحد فاقد مجوز هستند که باید از طریق اداره صنعت، معدن و تجارت تعیین تکلیف شوند.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha