بیش از نیمی از شهدای عملیات آزادسازی سوسنگرد مازندرانی بودند

ساری - ایرنا - نماینده ولی فقیه در مازندران گفت که طبق گزارش‌های رسمی از ۸۰ شهیدی که در عملیات آزادسازی سوسنگرد جانشان را برای دفاع از کیان کشور اسلامی تقدیم کردند ، ۴۳ نفر مازندرانی بودند که نشانگر نقش مازندرانی‌ها در حراست از کیان این مرز و بوم است.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی لائینی روز چهارشنبه در مراسم گرامیداشت سالگرد آزادسازی سوسنگرد که در هادی شهر بابلسر برگزار شد ، افزود : رزمندگان و مردم مازندران در حماسه سوسنگرد و بازسازی این شهر نقش محوری داشتند.

وی با اظهار این که وجود ظرفیت همدردی و مشارکت مردم مازندران در همه عرصه های کشور بویژه در حراست از کیان و مرز و بوم زبانزد است ، گفت : رزمندگان با دست خالی شهر سوسنگرد را از چنگال نیروهای بعثی عراق آزاد کردند.

امام جمعه ساری بر ضرورت بازگو کردن نقش مازندران در پشتیبانی از نظام اسلامی و آگاه سازی نسل جوان در این باره و تبعیتشان از نسل های گذشته و مدافع انقلاب تاکید کرد و افزود : وحدت و همبستگی جریان انقلاب را تقویت و دشمنان را ناامید می کند و درود خدا بر همه مردم مازندران که همواره در این جریان ها حضوری اثرگذار دارند.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت : جهاد همچنان ادامه دارد و قافله سالار این جهاد نیز همانند امام راحل مقام مظم رهبری هستند و مردم بویژه جوانان امروز ما نیز باید همانند نسل‌های گذشته این انقلاب را پشتیبانی کنند و اگر چه مشکلات اقتصادی زیادی در کشور وجود دارد و مردم را اذیت می کند ، اما امیدواریم با همت  قوای سه گانه عاملان فساد در کشور شناسایی و از بین بروند ،همان طوری که دولت جهادی سیزدهم با این هدف وارد کار شده است.

در این همایش که معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران ، امام جمعه بابل نیز از دیگر سخنرانان آن بودند، شماری از خانواده های شهدای مازندرانی که در عملیات آزادسازی سوسنگرد به شهادت رسیده بودند ، مورد تجلیل قرار گرفتند. 

از ۴۳ شهیدی که مازندران در عملیات آزاد سازی و بازسازی سوسنگرد تقدیم دفاع از کیان کشور کرد ، سردار شهید "حسین بهرامی ولشکلایی"  از شهدای محوری بود و نقش کلیدی داشت.

آزاد سازی سوسنگرد در ۲۶ آبان سال ۵۹ یکی از مقاطع اثرگذار بر جبهه خودی در دوران دفاع مقدس بود چون نشان داد که ارتش تجهیز شده رژیم بعث عراق قادر به مقاومت در برابر جان فشانی رزمندگان ایرانی با کمترین امکانات تسلیحاتی نیست .

مازندران همچنین از خرداد ۱۳۶۱ متولی بازسازی سوسنگرد شد و در یک دوره ۱۹ ماهه موفق شد این ماموریت را به سرانجام برساند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha