جریان‌های مسئله‌دار میان دولت و مجلس انقلابی فاصله نیندازند

تهران- ایرنا- نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: حواسمان باشد جریان غرب‌گرا و عناصر ورشکسته خوابشان نبرده ‌است. غفلت نکنیم و جریان‌های مسئله‌دار میان دولت انقلابی و مجلس انقلابی فاصله نیندازند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، عباس گودرزی در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس در نطق میان دستور خود با اشاره به بحث قرارداد کرسنت اظهار کرد:‌ قرارداد کرسنت از همان اول مبتنی بر فساد بسته شد و از همان ابتدا باطل بود.

 وی اضافه کرد: علیرغم اصل ۱۳۹ قانون اساسی که تاکید دارد چنین مباحثی حتما باید از تصویب مجلس شورای اسلامی بگذرد، این قرارداد را محرمانه نگه داشتند و اجازه ندادند مجلس شورای اسلامی در جریان این مسئله قرار بگیرد.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: اصل ۱۳۹ قانون اساسی بحث کرسنت، بحث بسیار مهمی است، رشوه داده‌اند، نفت و گاز مملکت را برده‌اند و قرار است ما را جریمه هم بکنند. این محصول تفکر غربگرای حاکم بر نظام اجرایی کشور بود.

گودرزی عنوان کرد: اصل ۱۳۹ قانون اساسی می‌گوید، صلح دعاوی درباره اموال عمومی و دولتی یا ارجاع آن به داوری در هر مورد موکول به تصویب هیأت وزیران است و باید به اطلاع مجلس برسد. در مواردی که طرف دعوی خارجی باشد و در موارد مهم داخلی باید به تصویب مجلس هم برسد موارد مهم را قانون تعیین می‌کند.

وی تاکید کرد: از رییس دستگاه قضا تقاضا داریم اکنون که مجلس انقلابی با ۲۵۳ امضا درخواست کرده‌ است با این فساد بزرگ در وزارت نفت و تمام کسانی که عوامل دخیل در این پرونده بوده‌اند به هر طیف، فکر، فرد، جریان، حزب، گروه و باندی که تعلق دارند برخورد انقلابی و قاطع کنند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: سال ۹۷ حضرت آقا، کابینه و رییس جمهوری و دولت دوازدهم را خواستند برای تنها یک مطلب و آن هم اصلاح قانون بودجه بود. همکاران من در مجلس دهم استحضار دارند که تنها اتفاقی که در مجلس دهم نیفتاد اصلاح ساختار بودجه بود.

 وی با بیان اینکه اصلاح ساختار بودجه راه برون‌رفت از مشکلات کنونی کشور است، اظهار کرد: شایسته نیست در بحث نظام مالیاتی و بخشودگی‌ها، معافیت‌های مالیاتی و در حوزه‌های مختلف بودجه کشور نیاز به اصلاح دارد.

گودرزی خاطرنشان کرد: نکته مهم دیگر بحث طرح سامان‌دهی استخدام کارکنان دولت است، ما این بحث را از مجلس دهم دنبال کردیم، متأسفانه با ترفندی که دولت وقت زد این فرصت را از ما گرفتند و به این مجلس موکول شد. دل ما امیدوار بود و قوت قلب ما که دولت و شخص رییس‌جمهوری پایبند به این مسئله است.

این نماینده مجلس یازدهم گفت: ما با معاونت رییس‌جمهوری توافق کرده‌ایم که ظرف ۴۵ روز لایحه تحویل دهند که تاکنون این لایحه را تحویل نداده‌اند. درخواست ما این است که این مسئله مهم را مورد توجه جدی قرار دهند.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس همچنین خطاب به نمایندگان مجلس گفت: فرصتی که امروز برای انقلاب به وجود آمده است طلیعه ظهور و بروز خلق فرصت‌های بزرگ است مقطع کنونی انقلاب، مقطعی بسیار حساس و مغتنم است. حواسمان باشد جریان غرب‌گرا و عناصر ورشکسته خوابشان نبرده ‌است. غفلت نکنیم و جریان‌های مسئله‌دار میان دولت انقلابی و مجلس انقلابی فاصله نیندازند.

گودرزی تصریح کرد: دولت انقلابی همراه این مجلس می‌تواند گره‌گشای مشکلات بزرگ و رقم‌ زدن آینده‌ای بسیار پرامید و نویدبخش باشد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha