۲۶ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۲۴
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 84545017
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

شهروندان خوش حساب سنندجی از شهرداری تخفیف می‌گیرند

سنندج- ایرنا- مدیراداره درآمد شهرداری سنندج گفت: در راستای کاهش هزینه‌ها، مودیانی که نسبت به پرداخت نقدی عوارض صدور پروانه ساختمانی اقدام کنند، مشمول ۱۵ درصد تخفیف می‌شوند.

به گزارش ایرنا، هیوا مظفری کرد روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از مهمترین منابع درآمدی شهرداری پرداخت عوارض است چرا که پرداخت به موقع عوارض از سوی شهروندان توسعه و شکوفایی شهر را به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: شهروندان برای دریافت پروانه ساختمانی اقداماتی شامل دریافت نقشه مطابق با اصول و ضوابط شهرسازی از سازمان نظام مهندسی، دریافت بیمه تامین اجتماعی، دریافت بیمه مسوولیت از شرکت‌های بیمه گر و تکمیل استعلامات ادارات را انجام دهند که انجام این موارد نیاز به زمان چند ماهه دارد.

مدیر اداره درآمد شهرداری سنندج گفت: شهروندان باید چنان برنامه‌ریزی کنند که زمان دریافت نقشه و سایر مراحل اداری را نیز در فرآیند دریافت پروانه ساختمانی از شهرداری محاسبه و لحاظ کنند چرا که در صورت عدم رعایت موارد فوق و مراجعه شهروندان در روزهای پایانی سال امکان صدور پروانه و اعمال تخفیفات وجود نخواهد داشت.

وی بیان کرد: در سالهای گذشته تخفیفات نقدی معمولاً در ماه‌های پایانی سال اعمال می شد که این امر موجب می‌شد، بیشتر شهروندان در روزهای پایانی سال برای اخذ و صدور پروانه به شهرداری مراجعه کنند و گاهی با توجه به حجم بالای کار در اسفند امکان پاسخگویی به تمامی درخواست‌ها وجود نداشت.

مظفری‌کُرد افزود: در راستای کمک به شهروندان و جلوگیری از حجم بالای مراجعات و درخواست‌ها در روزهای پایانی سال این شهرداری اعمال تخفیف برای صدور پروانه را از ابتدای سال در دستور کار خود قرار داد.

وی با اشاره به اعمال ۱۵ درصد تخفیف برای دریافت پروانه ساختمانی به شهروندان سنندجی، اعلام کرد: در راستای کاهش هزینه‌های مربوط به صدور پروانه و رفاه حال شهروندان براساس بند یک ماده ۲۴ تعرفه عوارض اعمال شده مودیانی که نسبت به پرداخت بموقع عوارض صدور پروانه ساختمانی اقدام کنند مشمول ۱۵ درصد تخفیف می‌شوند.

مدیراداره درآمد شهرداری سنندج تاکید کرد: با توجه به اینکه این تخفیف از ابتدای سال اعمال شده است در ماه‌های پایانی سال هیچگونه تخفیف جدیدی اعمال نخواهد شد.

وی از شهروندان سنندجی خواست، به منظور جلوگیری از تجمیع بالای پرونده‌ها در روزهای پایانی سال و همچنین جلوگیری از تراکم‌کاری، شهروندان در اسرع وقت نسبت به درخواست دریافت صدور پروانه ساختمانی اقدام کنند تا از تخفیفات اعمال شده بهره‌مند شوند.

شهر سنندج مرکز استان کردستان با ۵۰۰ هزار نفر جمعیت با سه ناحیه شهرداری اداره می‌شود.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha