امام جمعه لار: بانک اطلاعاتی مقالات در لارستان راه اندازی شود

لارستان- ایرنا- امام جمعه شهر لار مرکز لارستان فارس اعلام کرد:بانک مقالات و پژوهش‌های علمی و تحقیقاتی نخبگان ،استادان، طلاب و فرهیختگان لارستان راه اندازی شود.

حجت الاسلام سید مختار موسوی خرم چهارشنبه در نشست هم اندیشی با برخی استادان و نخبگان لارستانی اظهار داشت: برای انجام این مهم چنانچه نیاز به مصوبه و پشتوانه اجرایی  باشد در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مورد بررسی دقیق تر قرار می گیرد و به تصویب می رسانیم.

وی ادامه داد: تجربه ثابت کرده که بسیاری از سوء مدیریت ها ، ضعف ها و چالش های فراروی سیستم اجرایی نتیجه همین عدم ارتباط مناسب و شکاف عمیق بین جامعه دانشگاهی و نخبگان و دانشگاهیان با این حوزه است.

امام جمعه لار افزود: ضعف نگاه های علمی و کارشناسی و مشارکت ضعیف مجموعه های دانشگاهی و عدم توجه به پیوست ها و نگرش های کارشناسانه در برنامه ها، تصمیم گیری ها محسوس است و باید به دنبال تقویت این ارتباط دوسویه و بهره مندی بیشتر از نظرات و ایده های کارشناسی در برنامه ها و اقدامات بود.

موسوی خرم همچنین با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی و ضرورت و نهادینه کردن ترویج فرهنگ کتابخوانی گفت: یکی از مهمترین اثرات راه اندازی این بانک مقالات افزایش میزان سرانه مطالعه و اُنس و الفت بیشتر دانشگاهیان با کتاب است.

او بیان کرد: متولیان امر نیز باید با شناسایی مخاطبان و عامه مردم و نخبگان به فراخور شرایط و اوضاع و احوال، برنامه‌های فاخری را مدون و فرهنگ کتابخوانی و مطالعه را بین آحاد مختلف این شهرستان نهادینه کنند.

در این نشست که روسای دانشگاه ها و برخی از نخبگان علمی و استادان از دانشگاه آزاد اسلامی، مجتمع آموزش عالی لارستان ، دانشکده علوم پزشکی و متولیان امور در حوزه فرهنگی حضور داشتند بر ضرورت همراهی و تعامل بیشتر این مجموعه ها نیز تاکید شد.

رئیس دانشگاه آزاد لارستان نیز با استقبال از این ایده و ضرورت همراهی و تعامل و ارتباط بیشتر جامعه دانشگاهی با اجزای مختلف جامعه به ویژه دستگاه هیا متولی فرهنگی گفت: هرچند که ترویج فرهنگ مطالعه در فضای مجازی می‌تواند ابزار مناسبی به ‌منظور تبادل نظر اندیشه‌ها باشد؛ اما بدون شک و به هیچ وجه جایگزین مطمئنی برای کتابخوانی حقیقی نیست.

مهدی زارع بیان کرد: اطلاعات رسانه‌ای مجازی، اطلاعات ناقصی است که برمبنای پژوهش استوار نیست؛ اما سواد مبتنی‌بر کتابخوانی، متقن، دقیق و جامع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha