پیام وزیر علوم در پی احراز هویت یکی از شهدای گمنام دانشگاه بجنورد

تهران - ایرنا - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پی احراز هویت "خلیل فلک‌رفعت" یکی از شهدای گمنام دانشگاه بجنورد در پیامی به مقام شامخ این شهید والامقام ادای احترام کرد.

به گزارش روز چهارشنبه گروه علم و آموزش ایرنا از وزارت علوم، در بخشی از پیام محمدعلی زلفی‌گل آمده است: شهدا، اسرار آزادگی و انوار اقتدا هستند و شناسنامه‌ میهن به خون شرف و خاطره‌ مجاهدت‌ آنها خواندنی‌ است. منت خداوند را که دفتر خدمت اینجانب و جهادگران دانش به خبر مسرت‌بخش احراز هویت شهید سعید "خلیل فلک‌رفعت" گشوده می‌شود که این تقارن متبرک، تفال خیری خواهد بود که با نام اعظم شهدا به فتح خاکریزهای خدمت در جبهه‌ جهاد علمی قدم برداریم و خود را بیش از همیشه مرهون و مدیون ملائکی بدانیم که ابرهای ظلمات دنیا را کنار زدند تا به خورشید حقیقت‌ آنها، راهی روشن در پیش داشته باشیم.

وزیر علوم در ادامه این پیام تاکید کرد: به گوهر وجود خداجوی آن شهید که به گمنامی، تبرّک و تیمّن خاک دانشگاه بجنورد بوده است، اکنون برآنیم که تهنیت‌گوی خانواده‌ صبوری باشیم که یعقوب‌وار، چشم‌انتظار یوسف گم کرده‌ خویش بودند و مومنانه به مشیّت حق سر خم کردند و اکنون این گنج از دل خاک برآمده، پاداش پروردگاری‌ست که روشنی چشم و چراغ عزت‌شان خواهد بود.

وی در ادامه این پیام از جویندگان خدوم هویت آن شهید که عرصه‌ علم را معطّر از یاد شهیدان کردند، تشکر کرد و خطاب به خدمتگزاران دانشگاه بجنورد یادآور شد: انتظار دارم با جان و دل، آیین اعتزاز و بدرقه‌ این شهید بزرگوار را با شکوه و شایستگی برگزار شود. بادا که همه‌ ما، مشمول شفاعت آن مهمان آسمانی شویم.

به گزارش ایرنا، شهید خلیل فلک رفعت اعزامی سپاه اصفهان در تیرماه ۱۳۶۱ در شرق بصره به شهادت رسید و ۲ سال پیش به عنوان شهید گمنام در یادمان شهدای گمنام دانشگاه بجنورد به خاک سپرده شد و پس از تحقیق و تفحص و انجام آزمایشات دی ان ان DNA هویت این شهید والامقام مشخص شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha