۲۵ آبان ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۵۸
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 84543701
۱ نفر

برچسب‌ها

فرش قم زیر پای عابران گسترده می‌شود

قم - ایرنا - معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از اجرای طرحی برای تکریم عابران پیاده خبر داد و گفت: با اجرای این طرح، فرش دستباف قم هنگام عبور عابران پیاده از عرض خیابان زیر پای آنان پهن می‌شود.

به گزارش سه‌شنبه شب روابط عمومی شهرداری قم، مسعود طبیبی در گفت‌وگویی با اشاره به اجرای ۲ سامانه در بخش ترافیک شهرداری قم برای نخستین بار در کشور اظهار داشت: یکی از این طرح‌ها اجرای سامانه‌ای برای تکریم عابر پیاده است، به‌طوری‌که زمانی که عابر پیاده بخواهد از سطح معابر عریض عبور کند و در جاهایی که حجم ترافیک وسایل نقلیه خیلی زیاد نباشد هنگام چراغ سبز برای عابرپیاده، در لابلای فاصله حرکتی وسایل نقلیه ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه پس از سبز شدن چراغ، روی سطح زمین از بافت‌های فرش قم که از صنعت اصیل و به‌یادماندنی قم است و شهرت جهانی دارد زیر پای آنان پهن می‌شود تصریح کرد: با اجرای این طرح تکریم عابران پیاده صورت می‌گیرد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم تصریح کرد: همچنین اجرای این طرح می‌تواند به‌عنوان منبع درآمد مورد استفاده قرار گیرد و در شهرداری‌های مختلف کشور نیز در دستور کار باشد.

وی با اشاره به اجرای طرح دیگر با عنوان سامانه کنترل هوشمند فاصله طولی در قم یادآور شد: این سامانه فاصله طولی وسایل و سرعت است که علاوه بر اینکه سرعت وسایل نقلیه کنترل می‌شود، فاصله بین ۲ وسیله متوالی نیز ایجاد خواهد شد.

 وی خاطرنشان کرد: خط‌کشی اجرای این طرح به‌زودی و به‌صورت نمونه در بلوار شهید سلیمانی صورت می‌گیرد، تا شهروندان و رانندگان در ابتدا با معنی و مفهوم آن آشنا شوند و پس از آن نیز رفتارسازی لازم صورت گرفته و در راستای ارتقای ایمنی حرکت خودروها در معابر به‌صورت رسمی اجرایی شود./

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha