برف و باران جاده‌های خراسان رضوی را فرا گرفت

مشهد- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: در پی آغاز بارش برف و باران از عصر امروز سه شنبه، بسیاری از جاده های استان متاثر از این بارشها لغزنده است.

ابراهیم نصری شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر بارش برف در سراسر جاده های درگز - قوچان و مشهد-کلات گزارش شده است.
وی ادامه داد: علاوه بر بارش سنگین برف در محدوده قوچان و بزرگراه قوچان - چناران، جاده سبزوار- اسفراین و راه های ارتباطی شهرستانهای جوین و جغتای نیز تحت تاثیر بارش برف قرار دارد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: بارش باران در حوزه راهداری شهرستانهای چناران، فیروزه و مشهد موجب لغزندگی سطح جاده ها در این مناطق شده است.

نصری افزود: با وجود تداوم بارش برف سنگین در برخی مناطق خراسان رضوی در حال حاضر همه راه های ارتباطی استان باز است و تردد در آنها جریان دارد.

جاده‌های غرب خراسان رضوی هم بر اثر بارش برف لغزنده است

رییس پلیس راه سبزوار هم گفت: هم اینک بر اثر بارش شدید برف جاده ارتباطی شهرستان جوین به سبزوار واقع در غرب خراسان رضوی لغزنده است.

سرهنگ علی اسلامی تبار شامگاه سه شنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا افزود: بر اثر شدت بارش برف هم‌اینک حرکت خودروها در جاده‌  سبزوار - جوین در محور گردنه بید و برغمد به کندی صورت می‌گیرد.
وی اضافه کرد: توصیه می شود رانندگان ازسفرغیرضروری خودداری کنند و درصورت سفر ضمن رعایت سرعت مطمئنه از سالم بودن بخاری و برف پاکن ها اطمینان حاصل نموده و ازعجله وشتاب بی مورد بپرهیزند.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی خراسان رضوی، کاهش شدید دمای هوا و بارش برف و باران که از عصر امروز سه شنبه  در استان آغاز شده طی روزهای آینده با بارش مداوم باران و برف در مناطق سردسیر به صورت کولاک تداوم خواهد یافت.
۵۱ گردنه در راههای شهری خراسان رضوی به طول ۵۴۵ کیلومتر، ۱۷۲ گردنه در راههای روستایی به طول ۵۷۴ کیلومتر و ۱۳۶ منطقه کولاک‌گیر و مه‌گیر به طول ۵۸۶ کیلومتر در این استان وجود دارد.

خراسان رضوی با پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه آسفالته اصلی و فرعی، هفت هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی و هفت هزار و ۷۶۰ کیلومتر راه غیر آسفالته در جایگاه دوم کشور از نظر طول راهها قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha