اعتلای هنر در تمام کشور مانع از جست و جوی رشد در پایتخت می‌شود

سمنان- ایرنا- رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی با بیان اینکه این حوزه باید بستری برای رشد استعداد و ایده‌های خلاق هنری باشد گفت: شرایط رشد و اعتلای هنر در تمام کشور به گونه‌ای تقسیم شود که این استعدادها مجبور نباشند در جست و جوی مسیر رشد به پایتخت مراجعه کنند.

به گزارش ایرنا، محمدمهدی دادمان شامگاه سه‌شنبه در آیین نکوداشت و معارفه رئیس حوزه هنری استان سمنان در سالن ماه حوزه هنری این استان ابراز داشت: اندیشه و هنر اسلامی، پاتوق هنری جریان‌ساز و کانون اجتماع هنرمندان انقلاب است.

وی افزود: جریان ذوق و اثربخشی هنرمندان کارای انقلاب مستلزم بازیابی در شهرهای مختلف است و
رشد هنر انقلاب را باید در سراسر کشور جست و جو کرد.

رئیس حوزه هنری با اشاره به اینکه هویت انقلابی جامعه از بازگشت به خویشتن و بازیابی رشد می‌کند گفت: به گستره ایران قصه‌ها و افسانه‌های تاریخی وجود دارد که به مثابه گنجی است که بافت اجتماعی و مسائل جامعه ایران را از دریچه هنر ترجمه می‌کند.

دادمان بیان کرد: راه حل تکثیر فرهنگ و هنر ایرانی، تنها خلق جریان روایت "فراتهران" است.

وی افزود: پرداختن به عمق اجتماعی و فراگیری فرهنگی برانگیخته از روایت هنری و رسانه ای "فراتهران" یک ضرورت تاریخی است.

رئیس حوزه هنری گفت: عوامل زیادی در قوام، بزرگی و زایایی شهر سمنان اثر دارد اما اگر بپذیریم زبان خانه وجود است، با توجه به اینکه زبان سمنانی از ریشه زبان باستانی است، زبان این منطقه از مهمترین عوامل مقاومت و برآمده از یک فرهنگ کهن و نگهبان آن فرهنگ است.

استان سمنان ظرفیت‌های فرهنگی و هنری فراوان دارد

معاون راهبردی استان‌های حوزه هنری انقلاب اسلامی نیز در این آیین استان سمنان را دارای ظرفیت‌های غنی فرهنگی و هنری دانست و گفت: فرهنگ و هنر، به ویژه ادبیات داستانی استان سمنان شاخه شکوفا و موثر انقلاب اسلامی در سال‌های گذشته است و سال‌های اخیر استعدادهای زیادی در این استان کشف شد.

میثم مرادی بیناباج این ظرفیت را وامدار چهره‌های نامدار ادبیات استان سمنان دانست و بیان کرد: امید است در آینده نیز در راستای حفظ و اعتلای این سرمایه ارزشمند موفق باشیم.

وی رئیس جدید حوزه هنری استان سمنان را جوانی انقلابی و تلاشگر دانست و گفت: اصغرزاده سابقه درخشانی در حوزه ادبیات و نشر دارد و  در تولید ۱۰۰ طرح تاریخ شفاهی حضور داشت و صاحب قلم است.

معاون راهبردی استان‌های حوزه هنری انقلاب اسلامی گفت: بنای ستاد حوزه هنری انقلاب اسلامی بر حمایت و پشتیبانی از هنرمندان است و در این راه به کمک سایر مسئولان و به ویژه خود هنرمندان نیاز دارد.

حوزه هنری سمنان راوی قهرمانان استان در تمام حوزه‌ها باشد

رئیس حوزه هنری استان سمنان نیز گفت: هنرمندان حوزه هنری استان سمنان در کنار یکدیگر خانواده‌ای موفق را تشکیل می‌دهند.

محمد اصغرزاده با اشاره به اینکه استان سمنان ظرفیت‌های فرهنگی و هنری بالایی دارد گفت: اتفاقات مربوط به دفاع مقدس و نقش مهم و پررنگ استان سمنان ظرفیت باورنکردنی است که هنوز نمادسازی نشده است.

وی افزود: لازم است سازوکار تولید آثار از موضوع محور به سمت رویکرد محور حرکت کند و راوی قهرمانان استان خود در تمام حوزه ها باشیم.

مسئولیت واحد تدوین کتب تاریخ شفاهی دفتر مطالعات جبهه فرهنگی، مسئول آموزش تاریخ شفاهی دفتر مطالعات جبهه فرهنگی، سردبیری خبر تلویزیونی صداوسیمای استان سمنان و سردبیری سایت خبرگزاری صداوسیمای استان سمنان از جمله فعالیت های محمد اصغرزاده است. وی همچنین دارای تألیفاتی در حوزه تاریخ شفاهی است.

پیش از این سیدمصطفی حسینی، ریاست حوزه هنری استان سمنان را بر عهده داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha