رئیس بنیاد شهید: حقی از ایثارگران ضایع نخواهد شد

تهران - ایرنا - معاون رئیس‌جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت، همه تلاش ما در بنیاد بر این است که حقی از هیچ ایثارگری ضایع نشود.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی روز سه‌شنبه  در پنجمین دیدار ویدئوکنفرانسی خود با ایثارگران استان مرکزی پس از شنیدن درخواست‌ها و مشکلات ایثارگران، به ارائه دستورات و نکات لازم به‌منظور حل مشکل این عزیزان در موضوعاتی چون تأمین مسکن، معیشت و درمان پرداخت.

معاون رئیس‌جمهور در این جلسه ضمن تأکید بر لزوم رفع مشکل مسکن ایثارگران عنوان کرد: تامین مسکن ایثارگران از دغدغه‌های اصلی بنیاد شهید و امور ایثارگران است و از طریق وزراتخانه راه و شهرسازی پیگیر هستیم تا هرچه سریعتر این مشکل را مرتفع کنیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه برخی مشکلات مطرح شده منع قانونی دارد، اضافه کرد: همه تلاش ما در بنیاد بر این است که حقی از هیچ ایثارگری ضایع نشود.

قاضی‌زاده هاشمی ارتباط ویدئوکنفرانسی با ایثارگران استان‌های مختلف را بستر خوبی برای اطلاع دقیق از مشکلات این عزیزان خواند و افزود: مشکلاتی که در این نشست‌ها مطرح می‌شود، موارد مشابهی در کل جامعه هدف بنیاد دارد، بنابراین در رفع آن مشکل برای همه جامعه هدف تصمیم‌گیری و اقدام می‌شود.

همچنین عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران و محمود پاکدل معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در این دیدار ویدئوکنفرانسی به بیان نکاتی در زمینه مشکلات ایثارگران استان مرکزی پرداختند.

محمدرضا توحیدنژاد سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی نیز ضمن معرفی ایثارگران حاضر در جلسه، مشکلات چند تن از ایثارگران استان که در جلسه حضور نداشتند را نیز عنوان کرد.

«مهین طالبی»، «سارا کیانیان»، «حسین دوخائی» و «فتح‌الله علیدادی» ایثارگران حاضر در این دیدار بودند.

نخستین نشست «کارگروه بهداشت و درمان شورای مشاوران وزرا» برگزار شد

به گزارش ایثار،‌ نخستین نشـست کارگروه بهداشت و درمان شورای مشاوران وزرا و دستگاه‌های اجرایی با حضور عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران و اعضای این کارگروه در محل اداره کل مصدومین شیمیایی بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در این نشست ضمن تأکید بر ضرورت همکاری صمیمانه با دستگاه‌ها در زمینه خدمات‌رسانی شایسته به ایثارگران به بیان نکاتی در خصوص نحوه ارائه خدمات درمانی به ایثارگران پرداخت.

وی با اشاره به ظرفیت دستگاه‌های متولی درمان در کشور و لزوم نگاه ملی به حل و رفع مشکلات درمانی ایثارگران، تشکیل کارگروه را فرصت مناسبی برای برداشتن گام‌های مؤثر در این راه دانست.

سعید عطاری مدیرکل مصدومین شیمیایی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این جلسه خلاصه‌ای از خدمات سلامت در بنیاد شهید و امور ایثارگران را ارائه کرد.

همچنین رضا رحیمی‌نسب دبیر شورای مشاوران وزرا در امور ایثارگران درمورد تاریخچه جلسات این شورا، ضرورت تشکیل کارگروه بهداشت و درمان جهت بررسی مشکلات و چالش‌های خدمات درمانی در گروه هدف و روند پیشنهادات کارگروه‌ها جهت ارائه به شورای مشاوران وزرا و نحوه اخذ تصمیمات نهایی مطالبی را ارائه کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha