آمادگی قزاقستان برای برگزاری دور بعدی مذاکرات آستانه در اواخر آذر

تهران - ایرنا - وزیر خارجه قزاقستان از آمادگی این کشور جهت برگزاری دور بعدی مذاکرات آستانه برای حل بحران سوریه در نیمه دوم ماه آینده میلادی ( اواخر آذر ) خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری سوریه (سانا)، «مختار تلوبردی» امروز (سه شنبه) در جمع خبرنگاران گفت: ما آمادگی خود را برای میزبانی دور بعدی مذاکرات آستانه در « نور سلطان » پایتخت قزاقستان پس از ۲۰ دسامبر ( ۲۹ آذر ) اعلام کردیم.  

وی با بیان اینکه در این زمینه یادداشت رسمی از طرف روسیه دریافت کرده‌ایم، ادامه داد: ما منتظر تایید طرف‌های دیگر هستیم و پس از آن، شروع به ارسال دعوت نامه خواهیم کرد.  

وزیر خارجه قزاقستان اظهار داشت: هم اکنون هماهنگی‌ها برای برگزاری نشست وزرای خارجه کشورهای ضامن مذاکرات آستانه یعنی روسیه، ایران و ترکیه در قزاقستان در حال انجام است. 

قرار بود در ماه می‌۲۰۲۱ پایتخت قزاقستان میزبان دور بعدی مذاکرات آستانه برای حل بحران سوریه باشد.  

پیشتر یک مقام رسانه‌ای در وزارت امور خارجه قزاقستان به خبرگزاری اسپوتنیک گفته بود که دور جدید این مذاکرات به دلیل همه گیری کرونا به تعویق افتاده است.  

به گزارش سانا، مذاکرات آستانه از ابتدای سال ۲۰۱۷ در پایتخت قزاقستان آغاز شد و تاکنون ۱۶ نشست آن برگزار شده است که یکی از آن‌ها در شهر سوچی به میزبانی روسیه برگزار شد.  

در پایان پانزدهمین دور این مذاکرات کشورهای شرکت کننده  بر حفظ حاکمیت، وحدت و تمامیت ارضی سوریه و ادامه همکاری تا نابودی سازمان‌های تروریستی در این کشور تاکید و هرگونه برنامه جدایی طلبانه با هدف تضعیف حاکمیت و یکپارچگی خاک سوریه را رد کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha