معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم منصوب شد

تهران - ایرنا - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی «عبدالحسین کلانتری» را به مدت ۲ سال به عنوان معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم منصوب کرد.

به گزارش روز سه شنبه گروه علم و آموزش ایرنا از وزارت علوم، در حکم محمدعلی زلفی‌گل خطاب به عبدالحسین کلانتری آمده است: نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند جنابعالی، به موجب این حکم به مدت ۲ سال به سمت معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منصوب می‌شوید.

وی در ادامه این حکم تاکید کرد: انتظار می‌رود با تکیه بر تجربیات و دستاوردهای چهار دهه گذشته، تحولی فرهنگی و اجتماعی متناسب با ارزش‌ها و باورهای دینی، انقلابی و میهنی در مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی با هدف زمینه‌سازی برای تحقق «تمدن نوین اسلامی» و شعارِ محوری دولت سیزدهم؛ «دولت مردمی، ایران قوی» با رویکردی «حکمت‌بنیان» صورت پذیرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این حکم تصریح کرد: امید است در مسیر تحقق اهداف متعالی اسناد بالادستی نظام مقدس جمهوری اسلامی به ویژه عملیاتی‌سازی راهبردهای طرح شده در «سند دانشگاه اسلامی» و «بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» در حوزه علم و فناوری و سبک زندگی اسلامی ایرانی و برنامه ارائه شده به مجلس شورای اسلامی، با همکاری و هم‌افزایی با معاونت‌های فرهنگی و اجتماعی مؤسسات آموزش عالی موفق و سربلند باشید.

زلفی گل در این حکم توفیق روزافزون کلانتری را در پیشبرد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و منویات حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی  از درگاه پروردگار متعال خواستار شد.

دکتر کلانتری (زاده ساری _۱۳۵۶)، دارای دکترای تخصصی جامعه‌شناسی، عضو هیات علمی و دانشیار دانشگاه تهران است. وی پیش از این مسوولیت‌های اجرایی مختلفی در حوزه فرهنگی اجتماعی داشته است. مدیرکل پژوهش‌های رادیو، معاون آموزش و پژوهش دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران و رییس پژوهشگاه فضای مجازی کشور از دیگر مسوولیت های وی است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین طی نامه‌ای جداگانه از زحمات و تلاش‌های غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی سابق وزارت علوم، در مدت تصدی این مسئولیت قدردانی کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha