پهنه رودکی میزبان بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی می‌شود

تهران- ایرنا- دبیر اجرایی بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی گفت: آثار بخش آیین‌ها و بازی‌ها، خیمه‌شب‌بازی و نقالی در پهنه رودکی اجرای زنده خواهند داشت.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، مهدی ابدالی از برگزاری این دوره از رویداد به صورت پخش مجازی و اجرای زنده خبر داد و گفت: بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی از ۱۴ آذر با برگزاری هشتمین دوره سمینارها کار خود را آغاز کرده و این دوره از جشنواره نیز از ۱۶ آذر با اجرای آثار نمایشی به فعالیت خود ادامه خواهد داد. 

معاون اجرایی اداره کل هنرهای نمایشی افزود: از آنجا که همچنان محدودیت‌هایی به دلیل شیوع ویروس کرونا وجود دارد تصمیم بر آن شد تا به منظور حفظ بیشتر سلامت هنرمندان و مخاطبان، سمینارها و نمایش‌های صحنه‌ای به صورت پخش مجازی از طریق سامانه‌های تلویزیون تئاتر ایران و تیوال در دسترس علاقمندان قرار گیرد و آثار بخش آئین‌ها و بازی‌ها، خیمه شب بازی و نقالی نیز در پهنه رودکی اجرای زنده داشته باشند.  

ابدالی درباره زمان و نحوه ضبط آثار نمایشی حاضر در بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی عنوان کرد: ضبط آثار نمایشی استان تهران و البرز از ۶ تا ۱۰ آذر در پردیس تئاتر تهران انجام خواهد شد و ضبط آثار نمایشی شهرستان‌ها نیز با تامین هزینه توسط دبیرخانه جشنواره و براساس ابلاغ دستورالعمل‌هایی توسط گروه نمایشی صورت خواهد گرفت و درصورتیکه دستورالعمل‌های ابلاغ شده از سوی گروه نمایشی به صورت کامل رعایت نشود مجبور به حذف اثر از این رویداد خواهیم بود. 

دبیر اجرایی بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی اظهار کرد: رونمایی از ۵ کتاب و بزرگداشت ۱۰ هنرمند از برنامه‌های این دوره از جشنواره است که جزئیات آن‌ها به زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد. 
بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی از ۱۴ آذر سال جاری به دبیری داوود فتحعلی‌بیگی برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان به پیگیری اخبار و اطلاعات بیست دوره جشنواره نمایش‌های آئینی و سنتی به نشانی https://irtf.theater.ir مراجعه کنند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha