دستورالعمل اجرایی دهمین جشنواره ملی رویش ابلاغ شد

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با ارسال نامه‌ای خطاب به رؤسای دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور، دستورالعمل اجرایی دهمین جشنواره ملی رویش را ابلاغ کرد.

به گزارش روز سه شنبه گروه علم و آموزش ایرنا از وزارت علوم، غلامرضا غفاری در این نامه با تاکید بر نقش کانون های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی در حیات و سرزندگی محیط های دانشگاهی، افزود: جشنواره ملی رویش به عنوان برون داد این فعالیت ها می تواند نقش مهمی در معرفی ظرفیت ها و توانمندی های این مجموعه کارآمد ایفا و بستر مناسبی برای ارزیابی این فعالیت ها فراهم کند.

وی در بخش دیگری از این نامه آورده است: برپایی این رویداد در سطح دانشگاه می تواند در تحکیم پیوند دانشجویان با دانشگاه به ویژه در شرایط ناشی از شیوع کرونا و نبود امکان آموزش حضوری دانشجویان مؤثر باشد.

در این نامه همچنین بر برپایی مرحله دانشگاهی جشنواره رویش در دانشگاه ها به منظور تحکیم پیوند دانشجویان فعال در کانون های فرهنگی با دانشگاه تأکید شده است.

بر اساس این دستورالعمل، مهلت برگزاری مرحله دانشگاهی تا اول اسفند ماه سال جاری است.

 دهمین جشنواره رویش در دو مرحله دانشگاهی و ملی و نیز در دو بخش رقابتی و غیر رقابتی برگزار می شود.

بخش رقابتی این جشنواره شامل: کانون های برگزیده، آثار فردی و گروهی، ایده های برگزیده کانونی است  بخش غیررقابتی این جشنواره کارگاه ها و نشست های کانونی و نمایشگاه مجازی دستاوردهای کانونی را شامل می شود. 

بخش مسؤلیت اجتماعی (جایزه جهادگر آسمانی حسین علی مرادی) به صورت فردی و گروهی به عنوان بخش ویژه این جشنواره به شمار می رود.

همچنین بخش استعدادهای کانونی برای اولین بار در جشنواره ملی رویش و ویژه نو دانشجویان برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha