۲۵ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۴۳
کد خبرنگار: 895
کد خبر: 84542836
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار: ۶۲ درصد اشتغال تعهد شده گناباد محقق شد

گناباد- ایرنا- فرماندار گناباد گفت: تاکنون ۶۲ درصد از اشتغال تعهد شده ادارات این شهرستان برای سال جاری که در بخش‌های مختلف هدفگذاری شده بود، محقق شده است.

حامد قربانی روز سه شنبه در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری گناباد افزود: میزان تعهد اشتغال این شهرستان در سال جاری هزار و ۳۶۸ نفر بود که تاکنون در قالب آن بیش از ۸۰۰ فرصت شغلی برای افراد جویای کار فراهم شده است و باید با اهتمام دستگاههای اجرایی و بانکها و دست اندرکاران این حوزه، تا پایان امسال به صورت کامل محقق شود.

وی ادامه داد: ۲۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی در قالب ۲۳ طرح از ابتدای امسال به متقاضیان دارای شرایط در شهرستان پرداخت شده و پیگیریهایی برای افزایش این میزان اعتبار به بیش از ۵۰ میلیارد ریال در دست اقدام است.

فرماندار گناباد گفت: ۲۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال روستایی در قالب ۴۳ طرح امسال در این شهرستان پرداخت شد که با پرداخت آن برای ۵۹ نفر اشتغال ایجاد شد.

وی اضافه کرد: همچنین ۱۵۳ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال تسهیلات حمایتی از ابتدای شیوع ویروس کرونا در قالب هزار و ۸۴۶ پرونده به ۲ هزار و ۱۳۸ نفر از اقشار آسیب دیده از ناحیه بیماری کووید ۱۹ در شهرستان گناباد پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: سهمیه گناباد از محل تسهیلات اشتغال زایی سامانه رصد در سال جاری ۲ هزار و ۱۹۱ نفر است و اشتغال ۵۵۰ نفر در قالب ۵۱ طرح تاکنون در این سامانه ثبت شده که باید با اهتمام مسوولان و دست اندرکاران روند ثبت اشتغال در این سامانه به خصوص توسط ادارات و نهادهایی که اشتغال ایجاد شده با محوریت آنها در این سامانه ثبت نشده، هرچه سریعتر انجام شود

قربانی گفت: با وجود تاثیرات منفی تحریم های اقتصادی دشمنان، ایجاد اشتغال در کنار صیانت از اشتغال موجود در اولویت اقدامات دولت سیزدهم قرار دارد و با همدلی و وحدت بخش های مختلف تلاش می شود که تبعات تحریم ها بر روند تولید و اشتغال و نیز دغدغه جویندگان کار کاهش یابد.

۱۷۲ واحد صنعتی در بخشهای صنایع کانی فلزی و غیرفلزی، صنایع غذایی، شیمیایی و سلولزی در شهرستان گناباد فعالیت دارند که برای راه اندازی آنها هزار و ۲۷۳ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و برای سه هزار و ۲۸۴ نفر بطور مستقیم و ۲ برابر این تعداد بطور غیرمستقیم اشتغال ایجاد شده است.
سه شهرک و ناحیه صنعتی نیز با ۴۴۷ هکتار زمین و ۵۴ واحد فعال و ۱۱ سردخانه و انبار و سیلو در شهرستان گناباد فعال است.

از مجموع چهار هزار و ۷۰۰ واحد صنفی دارای پروانه کسب در شهرستان گناباد سه هزار و ۴۰۰ واحد فعال است. حدود ۵۰۰ شرکت تعاونی با اشتغال بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ نفر در این شهرستان فعالیت دارند.
مرکز شهرستان ۹۳ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha