زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی نمین تا یک ماه آینده آماده می‌شود

اردبیل-ایرنا- استاندار اردبیل گفت: زیرساخت‌های مورد نیاز منطقه ویژه اقتصادی شهرستان نمین با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی مربوطه تا یک ماه آینده آماده می‌شود.

به گزارش ایرنا، سید حامد عاملی روز سه‌شنبه در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی نمین افزود:برای تامین زیرساخت های لازم و تعیین قیمت‌گذاری زمین برای سرمایه‌گذاری با سازمان بازرگانی شاهد مجری طرح هماهنگی‌های لازم انجام شده و مقرر است هفته آینده این کار عملیاتی شود.

 وی افزود: برق رسانی، گاز رسانی، فیبر نوری و آب این منطقه با هماهنگی دستگاه‌های مربوطه انجام می‌شود و تلاش براین است در این مجموعه اشتغال و تولید رونق بیشتری داشته باشد.

استاندار اردبیل با دعوت از سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی به سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی نمین و بهره‌مندی از امتیازات این منطقه گفت: سرمایه‌گذاری و افزایش واحدهای تولیدی در استان ایجاب می‌کند تا از زمین‌های منطقه ویژه اقتصادی نمین برای جذب سرمایه‌گذاری استفاده شود.

وی با بیان اینکه بستر و فضا برای سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی نمین فراهم است، افزود: تامین زمین ارزان‌قیمت با هدف رونق تولید و اشتغال و معافیت از عوارض گمرکی از جمله مشوق‌های لازم برای سرمایه‌گذاری در این منطقه است و در حال حاضر سرمایه‌گذرانی از داخل و خارج برای سرمایه‌گذاری در آن اعلام آمادگی کرده‌اند.

استاندار اردبیل همچنین در بازدید از روند اجرایی کارخانه کریستال (تولید ظروف شیشه‌ای ) گفت:روند اجرایی این کارخانه مطلوب است و قرار است ظرف ۲ ماه آینده فاز اول این کارخانه افتتاح شود و همچنین برای تامین زیرساخت‌های آن هم ظرف هفته آینده با هماهنگی دستگاه های اجرایی تمام زیرساخت‌های این مجموعه آماده می‌شود.

عاملی افزود:در فاز اول کارخانه کریستال نزدیک ۲۵۰ نفر صاحب شغل می‌شوند و در فاز بعدی نیز بیش از ۳۵۰نفر شاغل خواهند شد.

تسهیل واردات و صادرات کالا، حمایت از صنایع داخلی، جذب فناوری‌های نوین، سرمایه‌گذاری در تولید و توسعه منطقه‌ای، پشتیبانی از فعالیت‌های اقتصادی، ارتباط تجاری بین‌المللی، تحرک بخشی به اقتصاد منطقه‌ای، صادرات غیرنفتی، ایجاد اشتغال مولد، جذب سرمایه‌گذاری، معافیت گمرکی تا سقف ارزش افزوده، ورود ماشین‌آلات خط تولید، ابزار اداری بدون عوارض گمرکی و اشتغال‌زایی را از اهداف و مزایای منطقه ویژه اقتصادی در استان ذکر کرد.

طرح ایجاد منطقه ویژه اقتصادی نمین (اردبیل ) با ۲ هزار و ۵۵ هکتار مساحت در سال ۸۵ در هیات دولت و در سال ۸۹ در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید اما تا سال ۹۴ عملا در مورد آن هیچ اقدامی صورت نگرفته بود تا اینکه در اسفند ماه سال ۹۴ مصوبه هیات دولت برای اجرایی شدن این طرح مهم اقتصادی ابلاغ شد.

طرح منطقه ویژه اقتصادی نمین در پنج فاز قابل اجراست.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha