طرح هادی روستایی زنجان متناسب با خواسته روستاییان بازنگری می‌شود

زنجان -ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: طرح‌های هادی روستاهایی که نیازمند بازنگری هستند باید متناسب با نیازها و خواسته روستاییان مورد تجدیدنظر قرار گیرد و هر ساله بازنگری از محل اعتبارات ملی و تملک دارایی ها در دستور کار بنیاد مسکن استان قرار دارد.

رضا خواجه ای روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اتمام افق ۱۰ ساله طرح هادی برای ۳۲۴ روستا طرح بازنگری تهیه شده و هم اکنون نیز تعداد روستاهای نیازمند تهیه طرح بازنگری ۲۴۷ روستا است که در صورت تامین اعتبارات، بنیاد مسکن استان آمادگی لازم را برای تهیه، اجرا و بازنگری طرح هادی تمامی روستاهای استان را دارد.   

وی با اشاره به اینکه بازنگری طرح هادی روستایی نقش بسزایی در توسعه این جوامع دارد که با اجرای آن مهاجرت به شهرها کاهش خواهد یافت، اضافه کرد: این طرح‌ ها در زمینه بهسازی معابر روستایی، بازگشایی، برداشت موانع، زیرسازی، آسفالت، جدول گذاری، سنگ فرش، میدان سازی، فضای سبز، احداث پارک، پیاده روسازی و ساخت کانال هدایت سیلاب است.  

مدیرکل بنیاد مسکن استان، با تاکید اینکه، تاخیر در بازنگری این طرح موجب  افزایش قیمت زمین در روستا، مهاجرت به شهرها برای سکونت و مشکل در ارایه خدمات دستگاه ها می شود ادامه داد: تلاش می‌شود جمعیت ساکن در مناطق روستایی حفظ شود و به تقاضاهای جدید برای زمین و مسکن در این مناطق پاسخ مثبت داده شود، به همین منظور موضوع بازنگری در طرح‌های هادی مطرح می‌شود.

خواجه ای خاطرنشان کرد: طرح هادی روستاها در دوره ۱۰ ساله پس از تهیه آن بازنگری می شود تا نیازهای جدید برای توسعه روستا شناسایی و برنامه ریزی لازم براساس نیازهای جدید انجام شود که می توان گفت، تهیه این طرح ظرفیت‌های توسعه‌ای و مزیت‌های سرمایه‌گذاری را نشان می‌دهد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha