تلفات کرونا کاهشی و در آستانه دو رقمی شدن است

تهران - ایرنا - عضو ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید بر اینکه اگر ۸۵ درصد مردم واکسن دریافت کنند تا پیش از پایان سال شاهد کنترل کرونا خواهیم بود، افزود: براساس آمار موجود و تعداد بیماران بستری در «آی سی یو»ها، تلفات کرونا کاهشی و در آستانه دو رقمی شدن است.

مسعود مردانی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر اینکه خوشبختانه روند موجود بیماری کرونا رو به کاهش است، افزود: با توجه به کاهش شدید بیماری و تلفات کرونا محدودیت تردد شبانه موثر نیست البته دستور آن نیز به ستاد ملی مقابله با کرونا داده شده و بزودی در مورد لغو یا ادامه آن تصمیم گیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه اعلام پایان کرونا در ایران و دنیا مقوله بسیار سختی است، اظهار داشت: معتقدم بیماری کرونا هیچگاه از بین نخواهد رفت اما از تب وتاب امروزی و حالت اپیدمی خارج خواهد شد و مانند آنفلوآنزا باید سالی یکبار برای کنترل و عدم بیماری واکسن تزریق کرد.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه در آینده بیماری کرونا به صورت بومی خواهد شد، تصریح کرد: با توجه به روند موجود بتدریج شاهد کم رنگ شدن بیماری کرونا خواهیم بود اما تا آن زمان مردم نباید با توجهی به رعایت پروتکل های بهداشتی سبب دامن زدن به آن شوند.

وی با تاکید بر اینکه یکی از تهدیدات موجود کرونا ورود غیرمجاز برخی اتباع خارجی به کشور است، گفت: اتباع خارجی که به صورت غیرقانونی وارد کشور می شوند، عامل انتقال بسیاری از بیماری های واگیر دار از جمله کرونا هستند که باید فکری در این مورد کرد.

به گزارش ایرنا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته(دوشنبه) اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۵ نفر دیگر از هموطنان بر اثر کرونا جان خود را از دست داده اند و هر چند این خبر همچنان تلخ است، اما کاهش این روند با توجه به تسریع واکسیناسیون  و افزایش واردات واکسن در دولت سیزدهم مایه خوشحالی است و می توان به رسیدن به عدد دو رقمی فوتی ها امیدوار بود.

مرگ ۱۰۵ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته، کمترین تعداد فوتی ها پس از عبور خیز پنجم کرونا از کشور است.    

خیز پنجم و مرگبار کرونا از ابتدای تیر ماه در کشور آغاز شد و وزارت بهداشت هشتم مهر ماه از عبور این خیز از کشور خبر داد.

در این خیز در ۲۸ مرداد و هفتم مهر ماه به ترتیب شمار مرگ و میر در اثر کرونا از یکصد و ۱۲۰ هزار نفر عبور کرد.

همچنین رکورد مرگ و میر روزانه کرونا در این مدت چندین بار شکسته شد و روز دوم شهریور ماه با ۷۰۹ مورد مرگ روزانه به بالاترین شمار مرگ و میر از ابتدای شیوع کرونا(اسفند ۹۸) در کشور رسید.  

از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور(اسفند ۹۸) تا کنون ۱۲۸ هزار و ۲۷۲ نفر از هموطنان جان خود را از دست داده اند.

همچنین تا کنون ۵۵ میلیون و ۸۶۰ هزار و ۶۵ نفر دُز اول، ۴۲ میلیون و ۶۱۹ هزار و ۷۸۸ نفر دُز دوم و ۵۶۲ هزار و ۷۵۶ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۹۹ میلیون و ۴۲ هزار و ۶۰۹ دُز رسیده است.

به هر روی گرچه روند تلفات روزانه کرونا کاهشی است اما باید گفت، تا رسیدن به ۱۲ فروردین سال ۱۴۰۰ که رقم تلفات روزانه کرونا ۹۴ نفر بود در صورت رعایت پروتکل های بهداشتی و تزریق واکسیناسیون اندکی مانده است.  

روز ۱۳ فروردین روند مرگ های کرونایی با ۱۱۷ نفر سه رقمی شد و تا کنون این ارابه مرگ بر این مدار می تازد.  

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha