شهرداری همدان – قشقایی شیراز؛ نبرد مدعیان برای صدرنشینی لیگ یک فوتبال

همدان- ایرنا- دیدار تیم‌های شهرداری همدان و قشقایی شیراز مهم‌ترین بازی هفته ششم رقابت‌های لیگ دسته یک فوتبال کشور و به نوعی جدال مدعیان برای کسب پیروزی و حفظ موقعیت به شمار می‌رود.

به گزارش ایرنا، تیم‌های قشقایی شیراز و شهرداری همدان به ترتیب با ۱۲ و ۱۱ امتیاز رده‌های اول و دوم جدول مسابقات لیگ دسته اول فوتبال کشور را در اختیار دارند و در هر ۲ تیم در مسابقه هفته ششم به دنبال صدرنشینی در لیگ هستند.

۲ تیمی که شگفتی ساز مسابقات شدند به نحوی که حتی خوشبین‌ترین کارشناس فوتبال هم این تصور را نداشت که این تیم ها صدر جدول لیگ دسته یک را به خود اختصاص دهند.

همه نگاه‌های مدعیان لیگ یک به نبرد ۲ تیم در بازی امروز(چهارشنبه) است و تیمی که در این مسابقه حساس پیروز میدان باشد، صدرنشین پایان هفته ششم خواهد بود.

هم اکنون امتیاز تیم صدرنشین با رده ششمی جدول لیگ یک تنها ۲ امتیاز است و چه بسا لغزش در هفته ششم منجر به جابجایی اساسی جایگاه تیم‌ها در جدول شود.

هم اکنون امتیاز تیم صدرنشین با رده ششمی جدول لیگ یک تنها ۲ امتیاز است و چه بسا لغزش در هفته ششم منجر به جابجایی اساسی جایگاه تیم‌ها در جدول شود.

تساوی ۲ تیم شهرداری همدان و قشقایی شیراز به سود تیم‌های ملوان انزلی، خیبر خرم آباد، شهرداری آستارا، آرمان گهر سیرجان و حتی مس کرمان و سایپا تهران خواهد بود.

قشقایی برای تداوم صدرنشینی خود در مقابل شهرداری محکوم به برد است و در مقابل، شهرداری همدان برای بازگشت دوباره به صدر جدول باید سه امتیاز این مسابقه را کسب کند.

شهرداری، بدون باخت و گل خورده
تیم شهرداری همدان تا پایان هفته پنجم رقابت‌های لیگ دسته دوم فوتبال کشور علاوه بر کسب نتایج درخشان، رکورد جالبی را نیز به ثبت رسانده است.

تیمی که با حداقل هزینه و اتکا به توانمندی مربیان و بازیکنان بومی خود توانسته فراتر از حد انتظار ظاهر شود و در میان غول‌های با سابقه لیگ یک و حتی برتر کشور، قد علم کند.

شهرداری همدان همراه با ملوان ۲ تیمی هستند که از ابتدای فصل تاکنون شکست نخورده اند، اما نکته جالب‌تر اینکه شهرداری در فاز تهاجمی و تدافعی بهترین عملکرد را در بین ۱۸ تیم حاضر در این مسابقات دارد.

شهرداری چی‌ها با ۸ گل زده بعد از خیبر (با ۹ گل) دومین خط حمله خوب و با آمار ۱۰۰ درصد کلین شیت و بدون گل خورده، بهترین خط دفاعی را در اختیار دارند در واقع آن‌ها تنها تیمی هستند که هنوز در این فصل دروازه‌شان باز نشده که نشان از قدرت خط دفاعی و آمادگی بسیار خوب «محمد صابری زاده» دروازه بان این تیم دارد.

شهرداری چی‌ها با ۸ گل زده بعد از خیبر (با ۹ گل) دومین خط حمله خوب و با آمار ۱۰۰ درصد کلین شیت و بدون گل خورده، بهترین خط دفاعی را در اختیار دارند در واقع آن‌ها تنها تیمی هستند که هنوز در این فصل دروازه‌شان باز نشده و نشان از قدرت خط دفاعی و آمادگی بسیار خوب محمد صابری زاده دروازه بان این تیم دارد.

شاگردان «رضا طلایی منش» به خوبی می‌دانند که بازی مقابل قشقایی شیراز متفاوت از بازی‌های قبلی خواهد بود و حریف انگیزه فراوانی برای حفظ صدرنشینی دارد.

شگفتی‌سازی قشقایی با رجب زاده

تیم قشقایی شیراز با سرمربیگری «مهدی رجب زاده» یکه تاز لیگ دسته یک فوتبال کشور شده و تاکنون در تمامی دیدارهای خانگی این فصل خود به برد رسیده است.

نماینده شیراز تاکنون ۲ بازی خانگی برگزار کرده که به ترتیب مقابل استقلال ملاثانی و سایپا تهران به پیروزی دست یافته ضمن اینکه از سه بازی خارج از خانه نیز ۲ برد و یک باخت در کارنامه خود دارد.

تنها شکست آن‌ها در هفته سوم مقابل ملوان در بازی خارج از خانه بود و تا پایان هفته پنجم با ۴ برد، یک شکست، هفت گل زده و ۲ گل خورده در صدر جدول ایستاده است.

۲ برد پیاپی در هفته‌های اخیر انگیزه یاران رجب زاده برای حفظ صدرنشینی را دوچندان کرده است و همین مساله بازی دشواری را برای شهرداری همدان ترسیم می‌کند.

آن‌ها به خوبی می‌دانند که حتی تساوی مقابل شهرداری می‌تواند به قیمت از دست دادن صدرنشینی جدول تمام شود و به همین دلیل به دنبال رسیدن به پنجمین برد خود هستند.

قشقایی در صورت پیروزی در بازی مقابل شهرداری همدان به صدرنشینی خود ادامه می‌دهد اما تساوی یا باخت در این مسابقه امکان سقوط پنج پله‌ای در جدول را به همراه خواهد داشت.

نیم نگاه حریفان به صدرجدول
در هفته ششم رقابت‌های لیگ دسته اول کشور ملوان رده سومی با ۱۱ امتیاز باید به مصاف شهرداری آستارا تیم رده ششمی با ۱۰ امتیاز برود.

تساوی ۲ تیم سودی به دنبال نخواهد داشت اما پیروزی ملوان در صورت تساوی شهرداری همدان و قشقایی شیراز، آن‌ها را صدرنشین می‌کند و در مقابل اگر شهرداری آستارا به برد برسد، صعود چند پله‌ای خواهد داشت.

خیبر خرم آباد تیم رده چهارمی لیگ نیز با پس باخت غیرمنتظره هفته گذشته برابر سایپا تهران، با ۱۰ امتیاز در رده چهارم قرار گرفت و حالا برای رسیدن به بالای جدول باید به مصاف تیم رده نهمی خوشه طلایی ساوه برود که با هشت امتیاز این شانس را دارد که در صورت برتری در جمع بالانشین‌های جدول قرار بگیرد.

آرمان گهرسیرجان نیز با ۱۰ امتیاز تیم پنجم جدول است و به مصاف تیم یازدهم جدولی رایکا بابل می‌رود. آرمانی‌ها نیز این شانس را دارند که با عبور از میهمان زخم خورده خود به بالای جدول صعود کنند.

برنامه بازی‌های هفته ششم لیگ دسته اول فوتبال:(چهارشنبه ۲۶ آبان)  

رایکا بابل – آرمان گهر سیرجان
داوران: محمد باقر پورباقر – سید یعقوب حجتی – محمد شاکر – مهدی جبرئیلی - ناظر: حسین طالقانی     

قشقایی شیراز – شهرداری همدان
داوران: عنایت قوچ کانلو – احد سلطانی – صادق رستمی – یعقوب آشوری - ناظر: محمد حسین معتمدی

خیبر خرم آباد – خوشه طلایی ساوه
داوران: شاهین یزدانی – وحید سیفی – محسن حکیم – امیر ایار - ناظر: سید احمد صالحی

پارس جنوبی جم بوشهر – شمس آذر قزوین
داوران: محمد علی صلاحی – مازیار معتمد نیا – ابوذر ممبنی – ایمان شاه ولی - ناظر: سعید بطحایی

مس شهر بابک – سایپا تهران
داوران: رضا مرادی – حمید رضا آذرنیاد – احمد رفیعی – رسول اولیایی - ناظر:  قاسم واحدی  

مس کرمان – استقلال ملاثانی   
داوران: رضا کریمی – فرزاد شیرمردی – هارون چوپانزاده – علیرضا حیدرپناه - ناظر: علیرضا رجبلو

شهرداری آستارا – ملوان بندرانزلی
داوران: شهاب محمدی – اسماعیل احمدی – عباس شیرزادی – مرتضی عابدی - ناظر: مرتضی کریمی

استقلال خوزستان – شاهین شهرداری بوشهر
داوران: میثم حیدری – احمد حقانی – رشید پردل – میثم عباسپور - ناظر: صفدر احمدی

ویستا توربین تهران – ماشین‌سازی تبریز  
داوران: سید ابوالفضل حسینی – میلاد قاسمی – مجتبی غریب – کیوان علیمحمدی - ناظر: رضا سخندان

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha