۲۵ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۱۰
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 84542603
۰ نفر

برچسب‌ها

چند خبر کوتاه از استان کردستان

سنندج- ایرنا- کسب پنج رتبه برتر کشوری در پویش حماسه مدرسه توسط دانش‌آموزان کردستانی، نصب جزیره ایمن عابر پیاده در مسیر پارک کودک و رفع گره ترافیکی مسیر پارک محمدی چند خبر از استان کردستان است.

به گزارش ایرنا، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان اظهار داشت: پویش مدرسه حماسه همزمان با  هفته دفاع مقدس و با هدف گسترش و تعمیق فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت، نکوداشت چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس و معرفی آثار فرهنگی و هنری دانش آموزان و فرهنگیان مستعد و علاقه‌مند در رشته‌های شعر، نقاشی، خاطره و دلنوشته، داستانک، دکلمه خوانی و روایتگری و مصاحبه با پیشکسوتان دفاع مقدس برگزار شد.

حجت‌الله نریمانی افزود: پنج هزار و ۷۶۰ اثر به دبیرخانه کشوری پویش در البرز ارسال شده بود که از مجموع کل شرکت کنندگان، آثار ۶۲ نفر پس از داوری، منتخب کشوری شناخته شدند که 10 نفر از منتخبان هر رشته که آثارشان در پویش حماسه منتخب شناخته شده، مورد تقدیر وزارتخانه‌ای قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: در این پویش دانش آموز شنیا حبیبی از ناحیه یک سنندج در رشته نقاشی، سیدامیررضا سیداحمدی از بیجار در رشته نقاشی، تارا صمصامیان از کامیاران در رشته خاطره و دلنوشته، بیان ابراهیمی از کامیاران و ژینا روشن از ناحیه 2 سنندج در رشته داستانک به عنوان رتبه‌های  برتر از استان کردستان معرفی شدند.

جزیره ایمن عابرپیاده درمسیر پارک کودک درسنندج نصب شد

رییس سازمان مدیریت مهندسی شبکه حمل ونقل شهرداری سنندج گفت: ایجاد جزیره ایمن بیش از25 سال است که به عنوان یکی از روش‌های آرام‌سازی ترافیک در دنیا مورد استفاده قرارگرفته است.

عرفان فتحی افزود: در معابری که جزیره ایمن دارند لازم نیست عابران پیاده بدون توقف ازعرض خیابان رد شوند که این مهم حوادث رانندگی و خطر برخورد خودروها با عابرین را کاهش می‌دهد.

وی با اشاره به نصب جزیره ایمن عابر پیاده درکمربندی آبیدر مسیر پارک کودک اظهار داشت: در راستای افزایش ضریب ایمنی در تردد عابرین پیاده در معابری با عرض بیشتر از10 متر که خودروها هم در این معابر سرعت بالایی دارند؛ نصب جزیره ایمن برای عابرین پیاده در کاهش حوادث تاثیرگذار است.

رییس سازمان مدیریت مهندسی شبکه حمل ونقل شهرداری سنندج یادآور شد: این جزایر ایمن با چراغ چشمک زن و استوانه‌های ایمنی هشداردهنده در مسیرهای پرتردد که خودروها غالبا سرعت بالایی دارند؛ نصب می شوند.

وی تاکید کرد کرد: در برخی از معابر ایمنی، عابران پیاده به دلیل کم توجهی برخی از رانندگان با مخاطراتی مواجه هستند که اجرای این جزایر در کاهش مخاطرات تاثیرگذار است.

رفع گره ترافیکی مسیر پارک محمدی در دستور کار شهرداری

شهردار سنندج اظهار داشت: مسیر پارک محمدی به دلیل مجاورت با کمربندی بهشت محمدی و همچنین شهرک صنعتی، آساوله وناحیه منفصل شهری نایسر یکی از معابر شلوغ و دارای بار ترافیکی بسیار بالایی است.

سید انوررشیدی با بیان اینکه گره ترافیکی این مسیر مشکلات زیادی را برای شهروندان به وجود آورده است، تاکید کرد: رفع گره ترافیکی پارک محمدی یکی از اولویت‌های این شهرداری است که باید با تعامل وهمکاری دیگر دستگاهها نسبت به رفع آن اقدام کنیم.

وی اعلام کرد: برای رفع گره ترافیکی مسیر پارک محمدی این شهرداری 2برنامه کوتاه مدت و بلند مدت را در دستور کار خود قرار داده است و جمع‌آوری اغذیه فروشان واقع در این مسیر که باعث ایجاد ترافیک بالایی شده است با همکاری مرکز بهداشت انجام خواهد شد.

شهردار سنندج، عقب نشینی دکه‌ها توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز این شهرداری و همچنین اصلاح هندسی پارک محمدی را از جمله اقدامات این شهرداری در راستای کاهش ترافیک این مسیر اعلام کرد.

وی اظهار داشت: طرح ساماندهی بلوار ابن سینا جزو برنامه‌های بلند مدت این شهرداری است که عملیات اجرایی آن نیز آغاز شده است.

رشیدی ابراز امیدواری کرد: با همکاری راهنمایی و رانندگی و دیگر نهادهای متولی بتوانیم اقدام لازم درزمینه رفع معضل ترافیک مسیر پارک محمدی را انجام دهیم.

کتابخانه‌های عمومی و هلال احمر کردستان تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

به مناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار و با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و ارتقای شاخص‌های فرهنگی، تفاهم نامه همکاری میان  اداره کل کتابخانه‌های عمومی و جمعیت هلال احمر استان کردستان منعقد شد.

 مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان روز سه‌شنبه در رابطه با این تفاهم نامه اظهار داشت: ترویج فرهنگ کتابخوانی و ارتقای سطح فرهنگی افراد و خانواده‌های تحت پوشش جمعیت هلال احمر، اجرای برنامه‌های فرهنگی آموزشی، جلسات و نشست‌های تخصصی معرفی کتاب، ارائه خدمات فرهنگی به جامعه هدف جمعیت هلال احمر، تمهیدات لازم جهت ایجاد کتابخانه‌های عمومی مشارکتی و بهره گیری دوجانبه از ظرفیت‌های سازمانی یکدیگر با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی از موضوعات این تفاهم نامه مشترک است.

محمد مخدومی افزود: اجرای برنامه‌های مشترک در زمینه‌های فرهنگی، همکاری در برگزاری همایش ها، نشست‌های علمی و کاربردی درسطح استان، انجام پژوهش‌های مشترک جهت شناسایی اولویت‌های مورد علاقه گروههای هدف سازمان و افزایش تعداد مخاطبان کتابخانه‌های عمومی برخی از تعهدات مشترک در این تفاهم نامه است.

وی اضافه کرد: عضویت رایگان کارکنان جمعیت هلال احمر استان و خانواده های آنان و اعضای جمعیت در کتابخانه‌های عمومی استان،معرفی سایت‌های آموزشی همگانی جمعیت هلال احمر به اعضا و کارکنان کتابخانه‌های عمومی، برنامه ریزی به منظور گسترش خدمات ایمنی در کتابخانه‌های عمومی از تعهدات اداره کل کتابخانه های عمومی در تفاهم نامه مشترک با جمعیت هلال احمر استان است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان افزود: همچنین دراین تفاهم‌نامه، اداره کل کتابخانه‌های عمومی به همکاری در اجرای برنامه های مناسبتی جمعیت هلال احمر، همکاری برای در اختیار گذاشتن فضای کتابخانه‌های عمومی درانجام برنامه های آموزشی و فرهنگی جمعیت هلال احمر و همکاری در برگزاری مسابقات کتابخوانی از جمله جشنواره رضوی و نشست‌های کتابخوان متعهد شده است.

وی یادآور شد: اجرای برنامه های مناسبتی جمعیت هلال احمر در محل کتابخانه های عمومی.، معرفی اساتید به منظور برگزاری کلاسهای آموزشی وهمایش ها برای کتابداران و اعضای کتابخانه های عمومی، برگزاری مسابقات کتابخوانی، نشست‌های کتابخوان  و برگزاری دوره‌های کمک‌های اولیه برای اعضای کتابخانه‌های عمومی استان از تعهدات جمعیت هلال احمر استان در تفاهم نامه مشترک با کتابخانه های عمومی است.

مدت اعتبار این تفاهم نامه از تاریخ امضاء به مدت سه سال شمسی بوده و تمدید آن با توافق طرفین بلامانع است.

از ۲۴ تا ۳۰ آبان با عنوان هفته کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha