۲۵ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۲۹
کد خبرنگار: 3081
کد خبر: 84542599
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

فرانسه: لندن عامل بحران پناهجویان کانال مانش است

تهران- ایرنا- ژرالد درمنن، وزیر کشور فرانسه دیروز پیش از دیدار با «پریتی پتل» همتای انگلیسی خود، بحران عبور صدها پناهجو از کانال مانش برای مهاجرت به انگلیس را نتیجه سیاست های نادرست لندن دانست و افزود: انگلیس در جایگاهی نیست که به ما درس بدهد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از روزنامه فرانسوی لوپریزین، ژرالد درمنن وزیر کشور فرانسه با اشاره به بحران پناهجویان در کانال مانش با تاکید بر اینکه نباید مقصر را وارونه جلوه داد، گفت: ما قربانی سیاست های اشتباه لندن شده ایم.  

به نوشته این روزنامه فرانسوی،  ژرالد درمنن با اشاره به وضعیت کنونی پناهجویان در کاله (شمال فرانسه) که به امید رسیدن به انگلیس در این منطقه اسکان گزیدند، انگشت اتهام را به سوی دولت بوریس جانسون نشانه برد و گفت: به همتای اگلیسی خود یادآوری می‌کنم که سازمان‌های غیردولتی که مانع از کار پلیس و ژاندارمری می‌شوند، عمدتاً سازمان‌های غیردولتی انگلیسی هستند که در خاک فرانسه فعالیت‌های تبلیغاتی انجام می‌دهند.

وی در ادامه تصریح کرد: قاچاقچیانی که شبکه سوءاستفاده از زنان و کودکان  را سازماندهی می کنند، اغلب در انگلیس هستند.

وزیر کشور فرانسه با انتقاد از قوانین کار در انگلیس گفت: بازار کار انگلیس تا حد زیادی مبتنی به ارتشی از نیروهای ذخیره‌ است که همانطور که کارل مارکس می‌گفت افراد بدون برگه‌ای هستند که کار را با دستمزد کم انجام می‌دهند. اگر انگلیس قوانین خود را به طور جدی تغییر می داد که البته این کار را کردند اما به حدکافی نبوده است،  دیگر پناهجویان در کاله و یا دانکرک نخواهند بود.

به گزارش یورونیوز، سخنگوی بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس در واکنش به اظهارات وزیر کشور فرانسه درباره تاثیر قوانین «بازار کار» انگلیس بر اشتیاق پناهجویان برای عبور از کانال مانش گفت که لندن باید به همکاری با پاریس برای مقابله با مهاجرت غیرقانونی ادامه دهد.

تنش بین فرانسه و بریتانیا بر سر سرنوشت پناهجویانی که به دنبال عبور از کانال مانش هستند طی روزهای گذشته افزایش یافته است. بنا به آمار وزارت کشور انگلیس روز پنجشنبه گذشته رکورد تعداد پناهجویانی که موفق شدند طی یک روز خود را به خاک انگلیس برسانند، شکسته شد. طبق این آمار در آن روز ۱۱۸۵ پناهجو با طی مسیر دریایی خطرناک، خود را از فرانسه به انگلیس رساندند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha