۲۵ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱:۴۰
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84542414
۰ نفر

برچسب‌ها

نماینده سازمان ملل خواستار حل بحران یمن شد

تهران – ایرنا –نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن روز دوشنبه در دیدار با نخست وزیر و وزیر خارجه کویت بر اهمیت اجماع منطقه‌ای و بین‌المللی در خصوص حل بحران یمن تأکید کرد.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری آناتولی ترکیه، «هانس گروندبرگ» در دیدار با شیخ «الصباح الخالد الصباح» نخست وزیر و «احمد ناصر المحمد الصباح» وزیرخارجه کویت گفت وگو کرد.

بر اساس این گزارش، نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن، بر اهمیت اجماع منطقه‌ای و بین‌المللی درمورد یمن برای دستیابی به یک راه‌حل از طریق مذاکره و گفت‌وگو تأکید کرد.

وی بدون اشاره به تدام حملات هوایی ائتلاف سعودی به مناطق مختلف یمن در خصوص عملیات نظامی در مأرب و الحدیده ابراز نگرانی کرد.

گروندبرگ بر نیاز فوری به کاهش تنش ها و اهمیت اتخاذ یک رویکرد جامع و فراگیر که به مسائل سیاسی، امنیتی و اقتصادی یمنی ها بپردازد، تاکید کرد.

عربستان و امارات از فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی و عربی و با کمک آمریکا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، حملات گسترده‌ای را علیه یمن- فقیرترین کشور عربی - آغاز کردند.

بر اثر این تجاوز، تاکنون هزاران یمنی کشته شده‌اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha