قطبی: زمان ضربه زدن به تیم ملی فوتبال نیست

تهران- ایرنا- سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: در حال حاضر نباید به تیم ملی ضربه بزنیم و وقت آن است که به همدیگر اعتماد به نفس بدهیم.

به گزارش ایرنا، «افشین قطبی» دوشنیه شب در گفت‌وگویی در خصوص تیم ملی فوتبال اظهار داشت: ما دو گروه مختلف داریم. یک گروه ایران که باید برای نتایجی که بدست آوردیم تبریک بگویم. در تاریخ فوتبال فکر نمی کنم مثل الان لژیونر داشته باشیم. این کیفیت فوتبال ما را نشان می دهد. این نسل بسیار بی نظیر است و وقتی نیمکت تیم ملی را می بینیم، هیچ مشکلی برای صعود به جام جهانی نمی بینیم. شاید تیم های کره جنوبی و عراق ضعیف ترین تیمشان در این سال ها باشد.

وی ادامه داد: ما باید از این فرصت استفاده کنیم. علیرضا بیرانوند بهترین دروازه بان آسیا است. مهاجمی بهتر از سردار آزمون نداریم. وقتی به مهدی طارمی نگاه می‌کنم، همیشه برای تیم های دیگر خطرساز است. از نبود او نگران شدم چرا که این اتفاقات به تیم ملی ضربه می زند. اگر مشکلی است باید با همدیگر حل کنند. علیرضا جهانبحخش را در فاینورد می بینم که از بهترین های آسیاست. وقتی این چهار نفر را می بینم، صعود به قطر را بدون مشکل می دانم. 

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران تصریح کرد: اگر به گروه دیگر نگاه کنیم، ژاپن یکی از ضعیف ترین تیم های تاریخش را دارد. عربستان واقعا تیم خوبی است. استرالیا بهترین تیم خود را دارد. عمان هم پیشرفت کرده است. گروه دوم گروه سخت تری است و ما نباید این فرصت را از دست دهیم. 

قطبی افزود: ما باید برنامه ریزی کنیم تا در جام جهانی با تیم های سخت اروپا و آمریکای جنوبی رقابت کنیم. بازی با کره مرا نگران کرد. ۴۵ دقیقه طول کشید تا یک موقعیت داشته باشیم. بازی با لبنان نیز زمین بد بود اما ما نباید به این شکل بازی کنیم. ما باید بیشتر گروهی فکر کنیم و فاصله بین خطوط که مشکل فوتبال ایران است را بهتر کنیم.  

وی در مورد موضوع بین طارمی و دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: سه نکته بسیار مهم است. اولین عشق برای بازی و وطن. دومی احترام گذاشتن به بقیه. اگر این موضوع از بین برود، فضای تیم خراب می شود. ایمان داشتن به همدیگر نیز بسیار مهم است. حاشیه اولین کلمه ای بود که در ایران یاد گرفتم. در خارج همچین کلمه ای وجود ندارد. وقتی پرسپولیس بودم بعد از چند ماه این حاشیه مثل طوفان سمتم آمد و آن را یاد گرفتم. اگر مدیریت نشود، تیم بهم می ریزد. 

سرمربی اسبق تیم فوتبال پرسپولیس بیان کرد: من نمی دانم که اسکوچیچ آن حرف را زده یا نه اما فکر می کنم اگر مربی می خواهد حرفی بزند، باید آن را به بازیکنانش بگوید. مربی باید از بازیکنان خود در رسانه ها حمایت کند و مسوولیت را بر دوش خود بیندازد. به بازیکنان باید احترام گذاشت. طارمی نیز نباید در رسانه ها جواب مربی را بدهد. او باید با مربی خود حرف می زد. اگر این بازی را می باختیم خیلی بد می شد.  

قطبی ادامه داد: بالا و پایین بودن یک تیم به سرعت عوض می شود. زمان ضربه زدن به تیم نیست. باید به همدیگر اعتماد به نفس بدهیم و وقتی عقب هستند، غرور ایرانی بازیکنان عالی بود. وقتی ما در بازی با لبنان مساوی شدیم، سردار به نیمکت حرف می زند که ما می توانیم بازی را ببریم. این خیلی مثبت است و ما را شاد می کند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha