قیس الخزعلی مستندات دستکاری در انتخابات را به پلاسخارت ارائه کرد

بغداد-ایرنا-«قیس الخزعلی» دبیرکل عصائب اهل حق در دیدار با «جنین پلاسخارت» نماینده دبیرکل سازمان ملل در عراق مجموعه دلایل تقلب و دست‌اندازی آشکار در نتایج انتخابات را ارائه کرد.

به گزارش دوشنبه ایرنا، جنین پلاسخارت نماینده سازمان ملل در امور عراق به دیدار شیخ قیس الخزعلی دبیر کل جنبش عصائب اهل الحق عراق رفت و با او دیدار و گفتگو کرد. موضوع گفتگوی دو طرف نتایج انتخابات پارلمانی اخیر در عراق بوده است.

در بیانیه دفتر الخزعلی آمده است، دو طرف در این دیدار درباره مهم‌ترین مسائل سیاسی عراق و در صدر آن، پرونده نتایج انتخابات پارلمانی و پیامدهای آن رایزنی کردند.

بر اساس این بیانیه، الخزعلی در ادامه مجموعه دلایل تقلب و دست‌اندازی آشکار در نتایج انتخابات را به شکل مفصل ارائه کرد.

دبیرکل عصائب اهل حق نسبت به صدور بیانیه شورای امنیت درباره انتخابات پیش از تایید نهایی نتایج آن ابراز تعجب و تاکید کرد هیات هماهنگی گروه‌های شیعی به پیگیری اقدامات قانونی درباره این پرونده ادامه خواهد داد.

الخزعلی در پایان درخواست کرد که نماینده سازمان ملل در مشکلات پیش آمده بی‌طرف باشد تا بتوان بحران کنونی را پشت سر گذاشت و مانع از سوق پیدا کردن کشور به سمت بن‌بست سیاسی شد.

از سوی دیگر، پلاسخارت اظهار داشت دلایل ارائه شده از سوی الخزعلی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

دو طرف در پایان متعهد شدند که به تماس‌ها و ارتباط‌ ها برای حل وضعیت کنونی ادامه دهند.

انتخابات پارلمانی اخیر عراق در ۱۸ مهرماه ۱۴۰۰ برگزار و نتایج آن با مخالفت برخی جریان های سیاسی عراقی روبرو شد؛ نتایجی که با طرح اتهام دستکاری و تقلب از سوی برخی گروه های سیاسی به اعتراضات خیابانی در برخی شهرهای عراق و عمدتا در ورودی های منطقه سبز بغداد و کشته شدن چند معترض منجر شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha