۸۰ واحد تولیدی راکد آذربایجان‌غربی احیا و فعال می‌شود

مهاباد- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: برای امسال از بین واحدهای راکد استان، احیای ۸۰ واحد تولیدی و صنعتی در دستورکار و برنامه این سازمان قرار گرفته است.

غلامرضا بابایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سطح استان حدود ۲ هزار و ۵۰ واحد پروانه بهره‌برداری و فعالیت دارند انتظار می رود با توجه به شرایط خاص استان روز به روز بر تعداد واحدهای تولیدی در استان افزوده شود.

وی بیان کرد: از این تعداد واحدهای تولیدی و صنعتی دارای پروانه ، ۷۵ درصد آنها فعال و ۲۵ درصد مابقی نیز به حالت نیمه فعال و راکد است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با اشاره به مشکلات واحدهای تولیدی استان گفت: مشکلات عمده واحدهای تولیدی بیشتر بحث نیاز تسهیلاتی، زمین و مساحت های زمین های صنعتی، تأمین مواد اولیه و نیز امور بازاریابی و صادرات برای کشورهای هدف است.

بابایی بیان کرد: در راستای تحقق شعار سال و رونق تولید نیز طرح یارانه سود تسهیلات برای واحدهای تولیدی در آذربایجان غربی اجرا می شود.

وی با بیان اینکه مشکلات مالی و بانکی و نبود تجهیزات مدرن نیز از دیگر مشکلاتی است که گریبانگیر واحدهای تولیدی شده است تاکید دارد: مشکلات ارزی باعث شده که تامین مواد اولیه برای واحدهای تولیدی با مشکل اساسی روبرو شود.

بابایی افزود: با اجرای این طرح، سرمایه در گردش و سایر تسهیلات واحدهای تولیدی پرداخت و بسیاری از واحدها از حالت راکدی و نیمه فعال بودن خارج خواهد شد.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی با بیش از ۲۴ شهرک و ناحیه صنعتی، ظرفیت مناسبی برای رونق اقتصادی دارد و احیای واحدهای راکد این استان از عوامل مهمی است که منجر به رفع بخشی از مشکلات اقتصادی شده و اشتغال‌زایی برای جوانان خواهد شد.

بازگرداندن واحدهای صنعتی راکد و نیمه راکد به چرخه تولید یکی از اولویت‌های دولت سیزدهم به شمار می‌رود که رییس جمهوری نیز بارها در سخنرانی‌های خود به آن تاکید داشته است؛ البته بازگشت ۲۵ واحد صنعتی بزرگ در آذربایجان غربی به چرخه فعالیت طی سال جاری، گواه بر این مدعی است که دولت بیش از پیش به مساله تولید توجه ویژه‌ای دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha