«پیرمردها نمی‌میرند» هم به صف اکران آنلاین پیوست

تهران- ایرنا- فیلم سینمایی «پیرمردها نمی‌میرند» از چهارشنبه ۲۶ آبان ماه به صورت آنلاین اکران می‌شود. 

به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، فیلم سینمایی پیرمردها نمی‌میرند ساخته رضا جمالی چندی پیش در مجموعه سینماهای هنروتجربه روی پرده رفته بود و مورد استقبال مخاطبان و منتقدان نیز قرار گرفت.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: در روستایی بکر و خوش آب و هوا ۴۵ سال است کسی نمی‌میرد. پیرمردان روستا در تلاشند که مرگ را به این روستا بازگردانند.

رضا جمالی نویسنده و کارگردان فیلم سینمایی پیرمردها نمی‌میرند درباره فیلمش نوشت: فیلم حال و هوای ناامیدانه‌ای ندارد. شخصیت‌های فیلم مدام از مرگ حرف می‌زنند و در ناامیدی به سر می‌برند ولی با این حال در کنار هم از زندگی‌شان نیز لذت می‌برند. شخصیت‌های این فیلم با وجود داشتن درونی سرکش و عصیان‌گر با تمام زر و زیور و تعلقات دنیوی مبارزه می‌کنند و حاضرند که عزیزترین سرمایه‌شان را که جان‌شان است، از دست بدهند ولی روح شان در آرامش باشد. علی رغم رفتارهای نامناسبی که از آن‌ها سر می‌زند اما دوباره چرخه روزگار آن‌ها را به ذات اصلی انسان که برای زیستن خلق شده می‌چرخاند تا فکر مرگ را از ذهن‌شان دور کنند.»

نادر مهدیلو، حمدالله سلیمی، ولایت خوبدل، سلمان عباسی، ندا حق شناس، صفت آهاری، رسول علی نژاد، جعفر اکبری، احمد پروستان بازیگران پیرمردها نمی‌میرند هستند.

این فیلم در کارنامه خود جایزه روح آسیا از سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم توکیوی ژاپن، جایزه ویژه هیات داوران در پنجمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی تورنتو کانادا را دارد.

اکران آنلاین فیلم سینمایی پیرمردها نمی‌میرند از روز چهارشنبه ۲۶ آبان ماه در صفحه ویژه هنر و تجربه در سایت هاشور آغاز می‌شود.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha