اهدای خون یک وظیفه انسانی است

تهران -ایرنا- دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اهدای خون را یک وظیفه انسانی و کمک به همنوعان دانست و گفت: همه باید برای اهدای خون پیش قدم شویم.

به گزارش روز دوشنبه  ایرنا از سازمان انتقال خون ایران، حجت الاسلام حمید شهریاری که خود از اهدا کنندگان با سابقه خون است با حضور در مرکز انتقال خون وصال و اهدای خون افزود: کمک به همنوعان حس همدردی و نوع دوستی را در انسان زنده می کند و خدمتگزاری به خلق خدا به طور طبیعی احساس پالایش و تعالی روحی به انسان می دهد.  

وی گفت: اهدای خون عمل نیکی است که خوب است به صورت گروهی انجام شود و من نیز همیشه با یکی دو نفر از دوستان برای این کار پیشقدم می شویم.  

وی از شهروندان دعوت کرد تا این عمل خدا پسندانه را در برنامه زندگی خود بگنجانند و برای نجات انسان ها آستین بالا بزنند و نجات دهنده جان بیماران نیازمند به خون باشند

دکتر محمدرضا مهدی زاده مدیر کل انتقال خون استان تهران نیز ضمن تقدیر و تشکر از اهدای خون حجت الاسلام شهریاری گفت: ضمن سپاس از شهروندانی که همیشه در کنار ما و پشتیبان بیماران نیازمند به خون بوده اند، از مردم دعوت می کنم تا این روزها که سرما در پیش است ودرخواست خون به خاطر عادی شدن روال کاری و افزایش جراحی های مراکز درمانی بیشتر شده است، اهدای خون را در برنامه زندگی خود قرار دهند.

به گزارش ایرنا، سالانه در کشور بیش از دو میلیون و یکصد هزار نفر به صورت کاملا داوطلبانه خون اهدا می کنند.

درشرایط کنونی به دلیل شیوع ویروس کرونا و همچنین افزایش اعمال جراحی غیراورژانسی مصرف خون و فرآورده های آن نیز افزایش یافته است ونیاز است، مردم بیش از هرزمان دیگر برای اهدای خون اقدام کنند و نجات دهنده جان بیماران نیازمند به خون و فرآورده های آن باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha