آئین‌های بزرگداشت هفته کتاب برای کودکان آذربایجان‌شرقی تشریح شد

تبریز- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌شرقی، برنامه‌های بزرگداشت این ایام را در استان تشریح کرد.

به گزارش ایرنا، علی بینش روز دوشنبه در یک گفت وگوی خبری با اشاره به اینکه  کتاب و کتابخوانی محور اصلی تمامی فعالیت‌های مراکز فرهنگی هنری کانون در طول سال است، بیان کرد: توسعه و تعمیق فرهنگ کتابخوانی در میان کودکان و نوجوانان مهم ترین هدف آئین‌های بزرگداشت هفته کتاب است.

وی اجرای طرح «کتاب سلام» ویژه مناطق روستایی شهرستان مرزی جلفا و هادیشهر، برپائی نمایشگاه کتاب‌های کانونی در فرهنگسرای آنا و اجرا فعالیت‌های فرهنگی به صورت روزانه در همین فرهنگسرا با همکاری شهرداری منطقه ۴ تبریز، و اهداء کتاب و اجرای برنامه‌های مربوط به کتاب و کتابخوانی در روستای «اروتاسو» در شهرستان چاراویماق توسط کتابخانه سیار روستائی این شهرستان را از جمله برنامه‌ها و فعالیت‌هائی عنوان کرد که در این هفته برگزار خواهد شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی، اجرای ده‌ها برنامه فرهنگی هنری و ادبی در مراکز کانون استان با موضوع کتاب از جمله قصه‌گوئی، مسابقه، معرفی کتاب، نمایش خلاق و سرود را از دیگر برنامه‌های این مناسبت عنوان کرد.

مشارکت نوجوانان علاقه‌مند به شعر و داستان در نشست مجازی که به همین مناسبت با حضور محمدرضا مرزوقی و بیوک ملکی در قالب برنامه دو پنجره در روزهای ۲۸ و ۲۹ آبان ماه برگزار خواهد شد نیز از برنامه‌های گرامیداشت هفته کتاب است.

روزهای ۲۴ تا ۲۹ آبان ماه به عنوان هفته کتاب نامگذاری شده است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha