معتمدی: توسل به امام هشتم راز موفقیت من است

تهران- ایرنا- قهرمان وزنه‌برداری آسیا در دسته ۱۰۲ کیلوگرم با اشاره به تقدیم مدال خود به آستان قدس رضوی گفت: قبل از هر رقابتی متوسل به امام هشتم می‌شوم و در رقابت‌های آسیایی با توسل به امام رضا (ع) موفق به کسب مدال طلا شدم.

به گزارش ایرنا، «رسول معتمدی» ملی‌پوش وزنه‌برداری ایران روز یکشنبه هفته جاری طی مراسمی ویژه مدال طلای خود در رقابت‌های آسیایی ازبکستان را به موزه آستان قدس رضوی اهدا کرد. همچنین مسوولان آستان قدس رضوی با درخواست خادم‌یاری این قهرمان ملی ایران در رشته وزنه‌برداری، موافقت کردند.

«سیدرسول معتمدی» بعد از اهدای این مدال به آستان قدس رضوی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تمام موفقیت‌های زندگیم به ویژه زندگی قهرمان را مدیون امام رضا (ع) می‌دانم. در مسابقات قهرمانی آسیا با توسل به امام هشتم موفق شدم در دسته ۱۰۲ کیلوگرم به عنوان قهرمانی برسم. این قهرمانی در حالی بود که بزرگانی مانند «فارس الباخ» قطری در این دسته حضور داشتند. من نخستین مدال بین‌المللی خود را در تاشکند ازبکستان در رده سنی بزرگسالان کسب و این ارزشمندترین مدال تاکنون بود.

وی ادامه داد: باید از مسوول تربیت بدنی آستان قدس و رییس کمیته فرهنگی فدراسیون وزنه‌برداری تشکر کنم که زمینه را فراهم کردند تا مدال تقدیم به آستان قدس رضوی شود. 

قهرمان وزنه‌برداری آسیا در مسابقات ۲۰۲۱ تاشکند با بیان اینکه قبل از مسابقات به امام هشتم توسل می‌کند گفت:اگر در مسابقات جهانی ازبکستان که آذرماه برگزار شود مدال خوشرنگ را کسب کنم باز هم آن را به بارگاه رضوی تقدیم می‌کنم.

معتمدی با اشاره به نخستین حضورش در مسابقات جهانی گفت: قرار است به همراه تیم ملی به مسابقات تاشکند اعزام شوم و در دسته ۱۰۲ کیلوگرم وزنه خواهم زد. تلاشم این است که بهترین مدال را کسب کنم. البته کار راحتی نیست زیرا مدعیان زیادی در این دسته حضور دارند. اگر شرایط فراهم باشد به دنبال ارتقا رکورد این دسته نیز خواهم بود.  

پدیده هفته نخست لیگ برتر وزنه‌برداری عنوانی بود که به رسول معتمدی داده شد. وی در این زمینه گفت: باید از مسوولان فدراسیون، کادر فنی و مربیانم تشکر کنم. این لطف کارشناسان و رسانه ها بود اما تا رسیدن به اهداف واقعی فاصله دارم. من هدفم حضور در المپیک و کسب مدال آن تورنمنت بزرگ است. باید منتظر باشم تا دسته های المپیکی وزنه‌برداری مشخص شوند. البته برای بازی‌های آسیایی هانگژو چین نیز برنامه دارم. برای رسیدن به این اهداف مهم، نخست باید حاشیه را از خود دور کنم و بعد از آن تمرکزم بر روی موفقیت باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha