بیش از ۱۴۰۰ انشعاب غیرمجاز آب در زنجان شناسایی شد

زنجان - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از یکهزارو ۴۸۶ انشعاب غیرمجاز آب آشامیدنی در مناطق شهری و روستایی استان شناسایی شد.

علیرضا جزء قاسمی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شناسایی انشعاب های غیرمجاز آب آشامیدنی در سطح شهرها و روستاها به منظور پایداری و ساماندهی شبکه های توزیع آب آشامیدنی در استان زنجان انجام می‌شود و این روند همچنان ادامه دارد.

وی یادآوری کرد: با شناسایی بیش از یک‌هزارو ۴۰۰ انشعاب غیرمجاز از هدر رفت ۳۵۶ هزار و ۶۴۰ مترمکعب آب آشامیدنی در استان جلوگیری شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: ساماندهی انشعاب های غیرمجاز آب آشامیدنی در استان بر اساس یک برنامه مدون و منسجم در دست انجام است.
به گفته جزء قاسمی،  ۳۰۵ انشعاب غیرمجاز تبدیل به مجاز شده و پس از تعیین تکلیف به چرخه فروش آب این شرکت اضافه شد.
وی تاکید کرد: از یک‌هزارو ۴۸۶ کنتور غیر مجاز، یک‌هزارو ۱۸۱ انشعاب جمع آوری شد.
 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: بیشترین تعداد انشعاب های غیرمجاز آب آشامیدنی در زنجان، ابهر و نیک پی بود.
جزء قاسمی متذکر شد: انشعاب های غیرمجاز مهمترین علت هدر رفت آب آشامیدنی در استان زنجان به شمار می رود.
وی افزود: ایجاد عدم تعادل در شبکه توزیع آب، استفاده بی رویه از آب به دلیل عدم اندازه گیری، عدم پرداخت آب بهاء و تضییع حقوق عامه از جمله مشکلاتی است که انشعابات غیرمجاز به وجود آورده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: تلاش می کنیم تا حد امکان اقدامات قهری را در خصوص انشعاب های غیرمجاز آب به کار نگیریم.
جزء قاسمی اظهارداشت: افرادی که اقدام به نصب انشعابهای غیرمجاز آب آشامیدنی در سطح شهرها و روستاها کرده اند با مراجعه به امور مشترکان ادارات آبفای استان، تقاضای مجوز انشعاب قانونی کنند.
به گزارش ایرنا، شرکت آب و فاضلاب استان زنجان ۴۰۲ هزار مشترک آب شهری و روستایی را تحت پوشش قرار داده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha