صعود دراماتیک صربستان و سخت اسپانیا به جام جهانی؛ پرتغال به پلی‌آف رفت

تهران- ایرنا- صربستان با شکست پرتغال به همراه اسپانیا راهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شد و پرتغال باید در پلی‌آف برای صعود تلاش کند.

به گزارش ایرنا، هفته هشتم و پایانی دور گروهی رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در قاره اروپا با برگزاری چهار دیدار در گروه‌های اول و دوم پیگیری شد و در نهایت منجر به سرگروهی تیم‌های صربستان و اسپانیا شد.

در گروه اول پرتغال در خانه به مصاف رقیب اصلی خود صربستان رفت و با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد تا صدرنشین گروه نشود  این عنوان را به صرب‌ها تقدیم کنند. صربستان با ۲۰ امتیاز  به جام جهانی رفت و پرتغال با ۱۷ امتیاز به پلی‌آف رفت.

ابتدا رناتو سانچز در دقیقه ۲ تیم میزبان را پیش انداخت اما صربستان در دقیقه ۳۳ با گل کاپیتان دوشان تادیچ  به گل تساوی دست پیدا کرد اما این پایان کار نبود و شاگردان استویکوویچ در دقیقه ۹۰ با ضربه سر آلکساندر میتروویچ به گل برتری دست پیدا کردند.  میزبان قدرتمند خود را شکست دادند.

در دیگر بازی این گروه ایرلند با سه گل لوکزامبورگ را شکست داد و با ۹ امتیاز و تفاضل بهتر نسبت به حریف خود  در رده سوم گروه جای گرفت. آذربایجان هم با یک امتیاز قعرنشین شد.

صعود دراماتیک صربستان و سخت اسپانیا به جام جهانی؛ پرتغال به پلی‌آف رفتدر گروه دوم اسپانیا با یک گل از سد میهمان خود سوئد گذشت و با ۱۹ امتیاز به عنوان صدرنشین به جام جهانی سال بعد صعود کرد. سوئد نیز با۱۵ امتیاز دوم شد و راهی پلی‌آف شد.

تک گل این مسابقه نزدیک در دقیقه ۸۶ توسط آلوارو موراتا. زده شد تا لاروخا حریف سرسختش را شکست دهد و به نهمین تیم حاضر در جام جهانی تبدیل شود.

در دیگر بازی این گروه یونان مقابل کوزووو با نتیجه مساوی یک بر یک متوقف شد. یونانی‌ها با ۱۰ امتیاز سوم شدند و کوزووو بعد از گرجستان هفت امتیازی با پنج امتیاز قعرنشین شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha