محموله امدادی هلال احمر لارستان به هرمزگان ارسال شد

لارستان- ایرنا- مدیر جمعیت هلال احمر لارستان فارس گفت که هم اینک ۱۰ تیم امدادی و عملیاتی امداد و نجات در این شهرستان به برای پشتیبانی و امداد رسانی به زلزله زدگان استان هرمزگان در پی وقوع ۲ زلزله ۶.۴ و ۶.۳ ریشتری در آماده باش کامل هستند و محموله کمک‌های امدادی به این منطقه ارسال شده است.

محسن زمانی شامگاه یکشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: این تیم های عملیاتی نیز مجهز به امکانات لجستیکی کافی و در آماده باش کامل برای کمک به هموطنان زلزله زده در مناطقی از هرمزگان هستند.

او بیان کرد: همچنین محموله های امدادی هلال احمر شهرستان لارستان شامل بیش از یک هزار تخته موکت و ۴۰۰ تخته پتو و اقلام خوراکی ساعتی پیش برای کمک و پشتیبانی از مناطق زلزله زده هرمزگان ارسال شد.

هلال احمر لارستان به عنوان دستگاه معین وظیفه پشتیبانی و امدادرسانی به مناطق شمالی استان هرمزگان در مواقع بروز بحران را نیز بر عهده دارد.

 هلال احمر جمهوری اسلامی نیز اعلام کرد که در پی وقوع ۲ زلزله در هرمزگان تاکنون بیش از ۱۵۰ نیروی عملیاتی ۶۱ روستا را ارزیابی کردند.

همچنین ۵۰۰۰ تخته پتو، ۲۷۰۰ دستگاه چادر، ۵۰۰۰ تخته موکت و سایر اقلام امدادی تاکنون به مناطق زلزله زده ارسال شده است.

زلزله‌ای به بزرگای ۶.۴ و ۶.۳ در حالی فین استان هرمزگان را لرزاند که تا ساعت ۲۰ شامگاه یکشنبه ۲۳ آبمان ماه ۱۸ پس لرزه دیگر هم داشته است.

براساس اعلام مرکز ژئوفیزیک دانشگاه تهران دو زلزله نسبتا شدید با بزرگای ۶.۴ در مقیاس امواج درونی امروز یکشنبه ۲۳ آبان ماه شهر فین در هرمزگان را لرزاند.  این زمین لرزه ساعت ۱۵ و ۳۷ دقیقه و ۴ ثانیه و در عمق ۱۵ کیلومتری از زمین به وقوع پیوسته است.  طول جغرافیایی این زمین لرزه ۵۶.۱۳،  عرض جغرافیایی آن ۲۷.۵۶ و عمق زمین‌لرزه ۱۵ کیلومتر محاسبه شده است.

این زلزله در ۲۵ کیلومتری فین، ۴۲ کیلومتری قلعه قاضی (هرمزگان)،  ۴۳ کیلومتری بندرعباس (هرمزگان) و ۳۱۷ کیلومتری کرمان رخ داده است.

همچنین زلزله دیگری با بزرگای ۶.۳ در مقیاس امواج درونی زمین امروز بار دیگر فین در استان هرمزگان را لرزاند. این در حالی است که یک دقیقه قبل از آن زمین لرزه‌ای با بزرگای ۶.۴ در همین منطقه از کشور رخ داده بود. این زمین لرزه نیز ساعت ۱۵ و ۳۸ دقیقه و ۳۸ ثانیه در عمق ۱۵ کیلومتری زمین به وقوع پیوسته است. طول جغرافیایی این زمین لرزه ۵۶.۱۳ و عرض جغرافیایی آن ۲۷.۵۶ اعلام شده است. این زمین لرزه در فاصله ۲۴ کیلومتری فین (هرمزگان)، ‌ ۴۲ کیلومتری قلعه قاضی (هرمزگان) و ۴۳ کیلومتری بندرعباس (هرمزگان) رخ داد.  کانون این زمین لرزه در فاصله ۴۳ کیلومتری بندرعباس و ۳۱۶ کیلومتری کرمان اعلام شد.

پس از وقوع این دو زلزله نسبتا شدید تاکنون ۱۸ پس لرزه دیگر به وقوع پیوسته است که بزرگی آنها بین ۲.۹ تا ۴.۵ در مقیاس امواج درونی بوده است.

به دنبال زمین لرزه رییس جمهوری ضمن ابراز همدردی با آسیب دیدگان زلزله شدید استان هرمزگان تاکید کرد که همه دستگاه‌های امدادی و وزارتخانه‌های مسئول در اسرع وقت به کمک مردم مناطق زلزله‌زده بشتابند.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه هیات دولت و پس از اطلاع از وقوع زلزله در برخی استان های جنوبی کشور از تمام دستگاه‌های مسئول استان هرمزگان و همچنین در صورت نیاز استان‌های همجوار و نیز وزارتخانه‌های مسئول خواست در اسرع وقت و با اولویت امدادرسانی، رسیدگی به وضعیت منطقه را پیگیری کنند.

رییس جمهوری همچنین از معاون اول خود خواست در سریع‌ترین زمان ممکن با حضور در محل وقوع زلزله از نزدیک مسائل و مشکلات ناشی از آن را بررسی کند تا مردم احساس آرامش و امنیت داشته باشند و اطمینان پیدا کنند که امدادرسانی به موقع و به خوبی انجام می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha