قهرمان وزنه برداری آسیا مدال خود را به موزه حرم مطهر رضوی اهدا کرد

مشهد- ایرنا- سید رسول معتمدی قهرمان مسابقات وزنه‌برداری آسیا، مدال طلای خود را به موزه آستان قدس رضوی اهدا کرد.

معتمدی اردیبهشت ماه امسال در مسابقات وزنه‌برداری آسیایی ۲۰۲۰ تاشکند، با ثبت رکورد ۴۰۰ کیلوگرم در دسته ۱۰۲ کیلوگرم مدال طلا را از آن خود کرده بود.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری آستان قدس رضوی، این وزنه‌بردار در مراسم اهدای مدال خود گفت: با توسل به حضرت امام رضا (ع) به این مسابقات رفته بودم و به لطف خدا و عنایت این امام رئوف توانستم در رقابت با وزنه‌برداران نامدار آسیا، مدال طلا را برای کشور کسب کنم.

وی افزود: همان زمان نذر کردم مدال طلای خود را به موزه آستان قدس رضوی اهدا کنم و اکنون خوشحالم که فرصتی شد تا نذرم را ادا کنم.

معتمدی ادامه داد: در آینده نیز در هر مسابقه‌ای که بتوانم با عنایت حضرت امام رضا (ع) برای کشورم افتخارآفرین باشم، مدال آن مسابقه را به موزه این آستان مقدس تقدیم خواهم کرد.

مدیر کل نذورات آستان قدس رضوی هم با بیان اینکه مجموعه آستان قدس رضوی مکانی امن و مورد اعتماد برای نگهداری آثار ارزشمند مردم است گفت: ورزشکاران ما از جمله گروه‌هایی هستند که ارادت خاصی به حضرت امام رضا (ع) دارند و بطور معمول مدال‌های خود را پس از کسب عنوان قهرمانی به ویژه در مسابقات جهانی به موزه حرم مطهر رضوی تقدیم می‌کنند.

علیرضا اسماعیل‌زاده افزود: فرهنگ اهدای مدال‌های ورزشکاران به موزه بارگاه ملکوتی امام هشتم (ع) برگرفته از فرهنگ رضوی و ارادت خاص آنها به ساحت مقدس ائمه اطهار(ع) به ویژه حضرت امام رضا (ع) است.

وی ادامه داد: ورزشکاران ما در زمان شرکت در مسابقات به حضرت امام رضا (ع) متوسل می‌شوند و این روحیه سبب توسعه فرهنگ رضوی در ورزش‌های قهرمانی شده است.

اسماعیل‌زاده گفت: تاکنون بیش از ۱۴۰۰ مدال قهرمانی بین‌المللی توسط ورزشکاران بنام کشور به این موزه اهدا شده که به تدریج در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha