تشکیل هیات اندیشه ورز کشاورزی در قرارگاه پدافند زیستی ایلام ضروری است

ایلام - ایرنا - مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری ایلام گفت: تشکیل هیات اندیشه ورز حوزه کشاورزی و محصولات غذایی با همکاری تمامی دستگاه های اجرایی استان در قرارگاه پدافند زیستی ایلام ضروری است.

به گزارش ایرنا، محمد رحیمی روز شنبه در نشست قرارگاه زیستی استان اظهار داشت: بخش کشاورزی وظیفه اصلی امنیت غذایی (تولید و سلامت غذا) را بر عهده دارد و همواره با چالش ها و تهدیدات مختلفی همراه بوده است.

وی افزود : امروزه اجرای الزامات و اقدامات دفاع غیرعامل برای مقابله با تهاجمات دشمن و تقلیل خسارات ناشی از تهدیدات و اقدامات دشمن، موضوعی بنیادی است که وسعت و گستره آن تمامی کشور و به تبع استان ایلام و به خصوص زیرساخت های کلیدی، مراکز حیاتی، حساس و مهم ازجمله بخش کشاورزی را در بر می گیرد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری ایلام ادامه داد: پدافند غیرعامل به معنای دفاع در برابر تهاجم بدون استفاده از سلاح و درگیری مستقیم است که سابقه ای طولانی در زندگی انسان دارد.

رحیمی تاکید کرد: اجرای الزامات و اقدامات پدافند غیرعامل می تواند نقش اساسی برای کاهش آسیب پذیری و ارتقای پایداری در برابر تهدیدات و کاهش تبعات ناشی از آن را ایفا کند.

به گفته وی ۱۹۲ برنامه هفته پدافند غیرعامل امسال در سراسر استان اجرا شده که بخشی از  برنامه ها رزمایش قطع برق اکثر مراکز حساس استان، افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پدافند غیرعامل در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha