تاسیسات آب مناطق زلزله‌زده لافت آسیبی ندید/ادامه عملیات اتصال شبکه برق

تهران - ایرنا - مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل وزارت نیرو با بیان اینکه شبکه آبرسانی در مناطق زلزله‌زده هیچ مشکلی پیدا نکرده‌ است، گفت: پنج پست فوق توزیع برق، دچار اختلال شده بود که به سرعت رفع اشکال شده و وارد مدار شد است؛ عملیات اتصال سایر خطوط انتقال برق و دکل‌ها ادامه دارد.

«سید اعتضاد مقیمی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: اکنون تعدادی از مردم در شهرهای زلزله‌زده در کنار خطوط انتقال برق و دکل‌ها جمع شده‌اند که همین امر مانع برق‌دار کردن خطوط شده، بنابراین به مردم توصیه می شود از این خطوط فاصله بگیرند.

وی ادامه داد: شبکه آبرسانی در مناطق زلزله‌زده هیچ مشکلی پیدا نکرده اند و شبکه در حالت طبیعی است.

مقیمی گفت: ۵ پست فوق توزیع برق، دچار اختلال شده بود که به به سرعت رفع اشکال شده و وارد مدار شده‌اند.

مدیر کل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو ادامه داد: چند تجهیز فشار متوسط نیز قطع شده که برخی از آنها به شبکه متصل شده اند.

وی افزود: تعداد کمی تجهیزات نیز در حال اتصال هستند، اما به دلیل احتمال خطری که ممکن است برای مردم داشته باشد ماموران درحال متفرق کردن مردم هستند تا آنها نیز برق دار شوند.

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران نیز به دنبال وقوع زلزله در بندرعباس گفت: بیمارستان ها و مراکز امنیتی در اولویت برق رسانی هستند.

 "محمدحسن متولی زاده" مدیرعامل توانیر دقایقی پیش در جلسه مدیریت بحران و اطلاع رسانی صنعت برق با بیان این که همه نیروهای عملیاتی در هرمزگان در آماده باش هستند، خاطرنشان ساخت: همه همکاران در حال ارزیابی خسارات وارده به شبکه و رفع آن هستند.
وی ادامه داد: همه اقدام های لازم در این زمینه بکار گرفته می شود تا مشکلات ناشی از زمین لرزه بر شبکه برق هرمزگان برطرف شود.

مدیرعامل توانیر افزود: بیمارستان ها، مراکز امنیتی و  ایستگاه های پمپاژ آب در اولویت برق‌رسانی و رسیدگی هستند.

براساس اعلام موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران،  این زمین لرزه امروز (یکشنبه) ساعت ۱۵ و ۳۶ دقیقه و ۵۶ ثانیه و در عمق ۱۸ کیلومتری از زمین به وقوع پیوسته است.

موقعیت و مرکز زلزله ۲۶.۸۰ شمالی و ۵۵.۸۷ شرقی است که در استان هرمزگان احساس شده است.

این زلزله در ۱۵ کیلومتری لافت هرمزگان، ۲۰ کیلومتری سوزا هرمزگان و ۲۷ کیلومتری درگهان، هرمزگان احساس شده است

برقدار شدن ۵۰ درصد خصوص ۲۰ کیلووات

⭕توانیر اعلام کرد: تعدادی از پست‌های فشار قوی و خطوط برق از مدار خارج شدند که با اقدامات انجام شده پست های فشار قوی دوباره برقدار و بیش از ۵۰ درصد از خطوط ۲۰ کیلولت نیز برقدار شد و که پس از حصول اطمینان از ایمنی مردم، سایرخطوط نیز برقدار خواهد شد.

 با توجه به وقوع زمین لرزه ای به بزرگی  ۶.۴ دهم ریشتر در این استان و احتمال ریزش آوار روی شبکه های برق و یا شکستگی پایه های روشنایی، احتمال برق گرفتگی در صورت نزدیک شدن به این شبکه ها وجود دارد، بنابراین از مردم درخواست شده است که از تجمع زیر شبکه یا در کنار پایه های برق خودداری کنند.
در حال حاضر تمام نیروهای عملیاتی برق در استان هرمزگان و استان های معین در حال آماده باش هستند و ارزیابی خسارات آغاز شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha