کویت ۲۰ نفر از متهمان به حمایت از گروهی موسوم به عبدلی را آزاد کرد

تهران - ایرنا - وزارت کشور کویت ۲۰ نفر از متهمان به حمایت از گروهی موسوم به عبدلی که به اتهام مخفی کردن این گروه در زندان به سر می بردند را آزاد کرد.

به گزارش ایرنا، روزنامه « القبس » نوشت: وزارت کشور کویت به نمایندگی از اداره اجرای احکام جنایی امروز ( یکشنبه ) ۲۰ متهم مشمول عفو امیری را آزاد کرد که همه آنها از محکومان پرونده مخفی کردن گروه عبدلی بودند.  

بر این اساس، وزارت کشور کویت این ۲۰ متهم را پس از فرمان عفو ویژه « شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح » امیر این کشور که در راستای گفتگوی ملی بین دولت و مجلس نمایندگان انجام شد، آزاد کرده است.

روزنامه «الرای» کویت نیز چند روز پیش به اسامی مشمولان عفو ​​امیری اشاره و اعلام کرده بود که این عفو سه گروه از جمله معافیت ۱۱ شهروند که آنها اخراج شدگان از ترکیه در مشهورترین پرونده سیاسی کویت یعنی پرونده « ورود به مجلس نمایندگان » و همچنین تخفیف مجازات محکومان گروه موسوم به « عبدلی » و [ سومین گروه ]، کسانی که آنها را مخفی کردند را شامل می شود.  

در نوامبر ۲۰۱۸، دادگاه کیفری کویت حکم به حبس متهمان مخفی کردن محکومان گروه موسوم به « عبدلی » داد.

وزارت کشور کویت در مردادماه ۹۴ (اگوست ۲۰۱۵) مدعی شده بود، یک گروه را به همراه مقادیری سلاح و مهمات در منطقه «العبدلی» این کشور بازداشت کرده که با ایران و حزب الله لبنان در ارتباط بوده اند، اظهاراتی که همواره ایران و حزب الله لبنان آن را بی‌اساس دانستند. 

در ماه آگوست (مرداد/شهریور) ۲۰۱۵ کویت مدعی شد که این گروه را متلاشی کرده و مقادیری اسلحه، مهمات و مواد منفجره از آن‌ها ضبط کرده است اما پس از این سال ها، اتهام آن‌ها ثابت نشد تا اینکه مقامات کویت در پی فرمان عفو ویژه امیر این کشور دستور به آزادی این افراد دادند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha