باید به عمق قرآن توجه و دقت کنیم

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: برای استفاده از قرآن باید به عمق آن توجه و دقت کرد چراکه این کتاب درباره انسان، سعادت، دنیا، آخرت و استعدادهای انسان سخن می‌گوید.

به گزارش ایرنا به نیل از دفتر امام جمعه قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز یکشنبه در جلسه درس اخلاق مدیران و کارکنان مجموعه شهید میثمی اظهار داشت: امام حسین(ع) فرموده منبع اخلاقی و سبک زندگی شما، کتاب خداست و که به چهار مرحله و عمق عبارت، اشارات، لطائف و حقائق تقسیم‌بندی می‌شود.

وی ادامه داد: اباعبدالله الحسین(ع) فرمودند عبارت کتاب خدا برای عوام‌الناس است که حوصله فهم و درک عمیق کتاب خدا را ندارند و برای استخاره، به سر گرفتن در شب احیا و ثواب آن را می‌خوانند و نباید سهم خودمان را از آیات خدا به این مرحله متوقف کنیم.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: خداوند فرموده این کتاب درباره انسان، سعادت، دنیا، آخرت و استعدادهای انسان سخن می‌گوید و خداوند سوال می‌کند که آیا نمی‌خواهید از این کتاب استفاده کنید و فقط در مرحله عبارت باقی نمانید؟

آیت الله عابدینی با تشریح معنای عبارت افزود: عابر، عبور، معبر و عبرت، هم‌خانواده عبارت هستند و عبارت یعنی چیزی که باید از آن عبور کرد، بنابراین باید خواندن قرآن را فرابگیریم اما باید از آن عبور کرده و وارد مراحل بالاتر بشویم.

وی اضافه کرد: امام حسین(ع) فرمود اشارات قرآنی برای خواص است و هر کسی با اشارات قرآنی سرو کار ندارد و  این خواص هستند که با خواص قرآنی زندگی می‌کنند و لذت می‌برند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: لطائف مرحله‌ای است که اولیاء الهی به آن می‌رسند و معانی عمیق آیات قرآنی را به ما می‌گویند و فقط نگاه ظاهری به آیات الهی ندارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha