۲۲ آبان ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۰۱
کد خبرنگار: 2203
کد خبر: 84539808
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

افزایش ۲۴ درصدی کسری مخزن آبخوان‌های خراسان جنوبی

بیرجند - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی گفت: کسری مخزن آبخوان‌های استان از مهر ۱۳۹۹ تا مهر امسال با افزایش ۲۴ درصدی نسبت به سال آبی ماقبل به ۱۲۵.۲۵ میلیون متر مکعب رسید.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی "سعید سروری" کاهش ۴۸ درصدی بارش در سال آبی گذشته را یکی از عوامل اصلی افزایش ۲۴ درصدی کسری مخزن آبخوان‌های این استان عنوان کرد و گفت: دشت سرایان و بشرویه به ترتیب با کسری مخزن ۱۶ و ۱۴ میلیون متر مکعب بیشترین کسری مخزن استان را به خود اختصاص داده‌اند.

وی متوسط افت سطح آب زیرزمینی آبخوان‌های استان در سال آبی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را ۲۵ سانتیمتر اعلام کرد و افزود: بیشترین افت مربوط به دشت خضری جنوبی با ۹۹ سانتیمتر است و دشت‌های سده و چاهک موسویه شمالی با افت‌های ۹۶ و ۵۸ سانتیمتر در رده‌های بعدی قرار دارند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی تصریح کرد: حل بحران آب به سادگی ممکن نیست و باید یک دوره گذار را طی کنیم؛ دوره‌ای که به دوره ریاضت آبی هم از آن یاد می‌شود.

وی اجرای سند سازگاری با کم‌آبی استان را موثرترین راه برای مقابله با وضعیت موجود دانست و گفت: برنامه سازگاری با کم‌آبی مصوبه ملی است و باید مدیران دستگاه‌های اجرایی به صورت جدی آن را عملیاتی کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha