قائم مقام آستان قدس رضوی:تقویت پدافند غیرعامل در اعتاب مقدسه ضروری است

مشهد- ایرنا- قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: توجه به اقدامات پیشگیرانه در اماکن مقدسه، که کانون حضور مردم است، ضروری است و باید پدافند غیرعامل به‌ عنوان کاری جهادی و اولویت‌دار در اعتاب مقدسه مدنظر قرار بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری آستان قدس رضوی، دکتر مالک رحمتی روز شنبه در افتتاحیه همایش «مدیریت بحران و پدافند غیرعامل با محوریت اعتاب مقدسه و بقاع متبرکه» که با رویکرد افزایش تاب‌آوری و کاهش خطرپذیری برپا شد، افزود: کشور ایران در تجربه شرایط سخت ۸ سال جنگ تحمیلی، در جهان به عنوان پیروز میدان جنگ نظامی شناخته شد و دشمنان که دیده اند از این راه نمی‌توانند به کشور ما نفوذ کنند اکنون راه‌های دیگری را در پیش گرفته‌اند.

وی تهاجم فرهنگی را یکی از راه‌های دشمن برای تداوم دشمنی‌ها برشمرد و ادامه داد: در این عرصه شاهد یک جنگ تمام‌عیار علیه کشور هستیم، اما باز هم به برکت وجود فرهنگ اسلامی، دشمنان دست‌خالی مانده اند و در جنگ فرهنگی نیز شکست می‌خورند.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: استکبار جهانی وقتی می‌بیند که دیگر با توپ و تانک و ابزار نظامی نمی‌تواند در کشور ما نفوذ کند، دست به دامن ابزارهای جدیدی همچون حمله سایبری و بیولوژیکی می‌شود، چرا که با یک حمله سایبری می‌تواند در زندگی مردم ایجاد اختلال و نارضایتی کند.

رحمتی افزود: مقام معظم رهبری همواره بر مساله پدافند غیرعامل تأکید و توجه داشته‌اند و این نشان از درایت ایشان دارد. ما نیز همواره باید علاوه بر اینکه توان خود در عرصه نظامی را تقویت می کنیم، در عرصه غیرنظامی و جنگ نرم هم معادلات دشمنان را بر هم زده و با پدافند غیرعامل، از بسیاری از مخاطرات و مشکلات پیشگیری کنیم.

وی به اهمیت پدافند غیرعامل در اعتاب مقدسه اشاره و بیان کرد: امروز اعتاب مقدسه، کانون توجهات و مراجعات مردم شناخته می‌شوند و به همین دلیل دشمنان اسلام هم به دنبال نفوذ به این کانون‌ها هستند و با توجه به این موضوع، در صورت کوچک‌ترین بی‌توجهی نسبت به طرح‌ها و برنامه‌های دشمن، با مشکلاتی مواجه خواهیم شد.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: حسب تأکید تولیت آستان، این مجموعه معنوی به موضوع پدافند غیرعامل بسیار توجه دارد و برگزاری این همایش نیز در راستای تأکیدات و توجهات وی به موضوع و عملیاتی شدن آن است.

رحمتی افزود: بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا(ع) میزبان زائران بی‌شماری از اقصی نقاط جهان است و به همین دلیل می‌طلبد برای میزبانی شایسته از  زائران به موضوع پدافند غیرعامل توجه بیشتری شود و کوتاهی در این حوزه جایز نیست.

در نخستین همایش تخصصی «مدیریت بحران و پدافند غیرعامل با محوریت اعتاب مقدسه و بقاع متبرکه» که در مشهد برگزار شد، معاون سازمان پدافندغیرعامل و نمایندگان اعتاب مقدسه و بقاع متبرکه سراسر کشور طی ۱۶ نشست تخصصی حضور یافته و درباره نیازها و الزامات تقویت پدافندغیرعامل هم‌اندیشی خواهند کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha